Dodaj przedmiot

Szczegóły wymiany

Status Wymiany:
Odebrane

Ocena wystawiona przez Zamawiającego:
5 - wyśmienicie

Wybrana forma wysyłki:
paczkomat Inpost

Data zamówienia: 2022-04-16 11:10
Data realizacji: 2022-04-17 15:18
Data odbioru: 2022-04-20 17:08

Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

Stan: nowy / nieużywany

300PKT 30,00zł

Forma wysyłki

paczkomat Inpost

Zasięg wysyłki

Polska

Czas realizacji

5 dni roboczych

Zobacz pełny opis »

Szczegóły przedmiotu

  • Autor: Rak Radek
  • Gatunek: Powieść psychologiczna
  • Format: twarda okładka
  • Rok wydania: 2021
  • Język: polski
  • Wydawca: Powergraph
  • Opis fizyczny: 464 s. ; 14.0x21.5cm
  • Seria: KONTRAPUNKTY

Opis przedmiotu

Baśń jest próbą stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, i choć napisana z dużym szacunkiem dla ówczesnych realiów społecznych, obyczajowych i politycznych, to zawieszona pozostaje między historią a mitem. Wyrasta z legend, w które obrosła postać chłopskiego przywódcy – tych prawdziwych i tych stworzonych przez Radka Raka.

Śledzimy losy młodego Kóby Szeli, wzrusza nas miłość, jaką obdarzyła go Żydówka Chana, czujemy razy pańskiego bata, przeżywamy zauroczenie zmysłową Malwą, wędrujemy przez krainę baśni, żeby zamieszkać we dworze i poczuć zapach krwi rabacji 1846 roku.

Radek Rak napisał powieść o dobru i złu, które czają się w każdym z nas, o nierównych szansach, o Galicji i o Polsce. Powieść pełną rozbuchanego erotyzmu, ironii i humoru, nakarmioną mrokiem ludzkich serc.
Ostatnia zmiana: 2022-04-16 0:05

Zgłoś naruszenie

Komentarz Wystawiającego

Miłej lektury:)

Komentarz Zamawiającego

Wszystko świetnie! Dziękuję i pozdrawiam :).

Wystawiający

Zamawiający

Katalog przedmiotów