O nas


O nas

Wszystko zaczęło się w 2010 roku od próby znalezienia serwisu umożliwiającego wymianę książek między użytkownikami. Okazało się, że od kilku lat w polskim Internecie działa serwis, który posiada dużą liczbę użytkowników wymieniających się między sobą nie tylko książkami. Po przyjrzeniu się temu serwisowi okazało się, że jednak nie wszystko funkcjonuje tam idealnie. Największym problemem był brak możliwości "wyceny" książki wystawianej do wymiany - a książka książce nie równa. Szybko więc doszło tam do zjawiska, które można określić mianem "czarnego rynku".

Pod koniec 2010 roku rozpoczęły się prace nad serwisem, który miał być alternatywą dla istniejących już platform wymiany. Po przeanalizowaniu i odrzuceniu wielu propozycji nazw dla serwisu ostatecznie zastosowany został generator słów losowych, który po zadaniu pewnych parametrów wygenerował słowo "finta". W kwietniu 2011 publicznie otwarty został serwis wymiany finta.pl.

Wymiana na finta.pl opiera się na wykorzystaniu punktów, czyli pewnego rodzaju wirtualnej waluty. Każdy przedmiot wystawiony do wymiany może być dowolnie wyceniony przez właściciela. To prawa rynku zweryfikują, czy proponowana cena jest właściwa - zgodnie bowiem z zasadą każdy przedmiot jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić.

Katalog przedmiotów