Szczegóły wymiany
Status Wymiany:
Odebrane
Ocena wystawiona przez Zamawiającego:
5 - wyśmienicie
Wybrana forma wysyłki:
list polecony
list polecony
Data zamówienia: 2017-02-20 17:13
Data realizacji: 2017-02-21 18:37
Data odbioru: 2017-02-23 11:10
Data realizacji: 2017-02-21 18:37
Data odbioru: 2017-02-23 11:10
Niewolnice władzy
Stan: bardzo dobry / prawie jak nowy
Raz czytana; lekkie otarcia na krawędziach okładek. W przypadku wyboru dwóch lub więcej książek; można zaproponować - przy drugiej i kolejnej pozycji - ilość punktów zmniejszonych o 50.
Przed rabatem:
199PKT 19,90
105PKT 10,50
Forma wysyłki
list polecony
Zasięg wysyłki
Polska
Czas realizacji
2 dni robocze
Szczegóły przedmiotu
- Autor: Cacho Lydia
- Tłumaczenie: Kuś Katarzyna, Wolak Paweł
- Gatunek: Literatura piękna
- Format: miękka okładka
- Rok wydania: 2013
- Język: polski
- Wydawca: Muza
- Opis fizyczny: 352 s. ; 13.5x20.5cm
Opis przedmiotu
Według Amnesty International Lydia Cacho jest najbardziej znaną dziennikarką śledczą i obrońcą praw kobiet z Meksyku. Od lat walczy z niewolnictwem seksualnym i o prawa kobiet. Twierdzi, że współczesny rynek handlu żywym towarem, z niewolnictwem seksualnym na czele, wkrótce przekroczy rozmiary niewolnictwa afrykańskiego. To drugi najbardziej dochodowy czarny biznes po narkotykowym. W swojej przejmującej książce tworzy globalną mapę współczesnego niewolnictwa. Jest szczególnie wrażliwa na prostytucję dzieci i nieletnich. Materiały do tej książki zbierała 5 lat, jeżdżąc po świecie. Spotykała się z ofiarami i opisała ich dramatyczne losy. Sama w związku ze swoją działalnością padła ofiarą gwałtu, a sprawcy nie ponieśli kary. Lydia wypowiedziała wojnę handlarzom żywym towarem w Meksyku i na całym świecie. Dzięki jej pracy zapadły wyroki dożywotniego więzienia, ale niestety, tylko dla nielicznych przestępców.
Ostatnia zmiana: 2016-06-10 22:34
Komentarz Wystawiającego
A ja dziękuję za bardzo miły komentarz i życzę Ci przyjemnej lektury. :-)
Komentarz Zamawiającego
Ślicznie dziękuję:-) Książa właściwie jak nowa, bez wad! Poncernie zapakowana- dziękuję za starania, priorytet i wymianę:-) Po-le-cam!
Wystawiający