Dodaj przedmiot

Najgłupszy anioł

Stan: bardzo dobry / prawie jak nowy

200PKT 20,00zł

Forma wysyłki

list zwykły, odbiór osobisty: Tomaszów Maz., Paczka w Ruchu

Zasięg wysyłki

Polska

Czas realizacji

7 dni roboczych

Szczegóły przedmiotu

  • Autor: Moore Christopher
  • Tłumaczenie: Drewnowski Jacek
  • Gatunek: Literatura religijna
  • Format: twarda okładka
  • Rok wydania: 2011
  • Język: polski
  • Wydawca: Mag
  • Opis fizyczny: 284 s. ; 12.9x20.1cm

Opis przedmiotu

NAJZABAWNIEJSZA AMERYKAŃSKA POWIEŚĆ 2005 ROKU
BESTSELLER NEW YORK TIMESA I PUBLISHER’S WEEKLY
SPRZEDANE PRAWA FILMOWE
PONAD 500 000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY

Christopher Moore, najwybitniejszy współczesny satyryk amerykański, stawiany w jednym szeregu z Kurtem Vonnegutem, Douglasem Adamsem i Jonathanem Swiftem.
Jego książki okupują najważniejsze listy bestsellerów, a sam autor otoczony w Stanach Zjednoczonych podobnym kultem, jak Monty Python w Wielkiej Brytanii. Proza Moore’a to nie tylko rozrywka na najwyższym poziomie, ale także zabawne (i niezwykle celne) obserwacje i komentarze społeczne, obyczajowe, religijne oraz polityczne.

Do Bożego Narodzenia został dzień (dobra, powiedzmy, że prawie tydzień) i w całym maleńkim miasteczku Pine Cove w Kalifornii mieszkańcy pochłonięci są kupowaniem, zawijaniem, pakowaniem i, ogólnie rzecz biorąc, wczuwaniem się w świąteczny nastrój.

Ale nie wszyscy odczuwają tę radość. Mały Joshua Barker rozpaczliwie potrzebuje świątecznego cudu. Nie, nie leży na łożu śmierci; nie, nie zaginął mu pies. Ale Josh jest przekonany, że widział, jak Mikołaj obrywa łopatą po łbie i teraz nasz siedmiolatek modli się tylko o jedno: proszę, Mikołaju, powstań z martwych.

Ale moment! Gdzieś w powietrzu czai się anioł. (W powietrzu, łapiecie?) To nie kto inny, jak archanioł Razjel, który zstąpił na Ziemię w poszukiwaniu dziecka, którego życzenie należy spełnić. Niestety, nasz anioł nie należy do tych, który aureola świeci najjaśniej. W mgnieniu oka zawali swoją świętą misję i ześle na mieszkańców Pine Cove bożonarodzeniowy chaos, którego kulminacją stanie się najśmieszniejsze i najstraszniejsze świąteczne przyjęcie, jakie miasteczko widziało.
Ostatnia zmiana: 2017-03-11 15:54
Liczba odsłon: 0
Zgłoś naruszenie lub błędne dane przedmiotu

Wystawiający

Jak zamawiać przedmioty

Żeby zamówić przedmiot musisz posiadać odpowiednią liczbę punktów.

Punkty możesz zyskać wystawiając do wymiany własne przedmioty.

W każdej chwili możesz również kupić dowolną liczbę punktów w serwisie.

Katalog przedmiotów