Jak ożywić Fintę?

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez anna_maria » 27 lis 2016, o 23:10

Ta dyskusja ma służyć pokazaniu, że finta umiera śmiercią naturalną, a wszelkie próby "ożywienia" albo są ignorowane, albo nie przynoszą oczekiwanych skutków. Temu, zdaje się ma służyć ta rozmowa.
Przy okazji wyszło, że nie wszyscy są traktowani równo w kwestii losowania przedmiotów do wymian lub wystawiania aukcji. Cokolwiek teraz napiszesz Adminie fakt jest jeden żaden: użytkownik na te dwie kwestie nie ma bezpośredniego wpływu, tylko Ty. To Ty ustalasz algorytm losowania i to Ty powinieneś pilnować przestrzegania regulaminu, a nie czekać aż ktoś Ci wskaże jego złamanie, a jeśli złamanie zostanie wskazane po fakcie to tym gorzej dla wskazującego.....
Ciekawe, że oburzasz się, bo napisałam, że sprzedaje przedmioty na Allegro jeśli tu nie idą, a nie oburzyłeś się gdy Delvet również napisała, że wymienia książki, których tu nikt nie chce w innych miejscach bez konkretnego określenia. Oprócz allegro wymieniam się także na Lubimy czytać, na Facebooku i na blogach czytelniczych, czasami sprzedaję, czasami wymieniam książka za książkę. Wybacz, ale nie będę czekać w nieskończoność aż ktoś pobierze mój przedmiot na fincie, skoro tu jest najmniejszy ruch i często pozorne zainteresowanie. Mam ograniczoną przestrzeń w domu i gdybym polegała tylko na fincie, chybaby mnie książki zasypały.
Dlatego piszę w postach o tym co należałoby tu zmienić, co poprawić, a co całkowicie usunąć, bo inaczej tak jak do tej pory będę wystawiać tu przedmioty, dla samego wystawienia, bo a nuż ktoś coś weźmie, chociaż faktycznie graniczy to z cudem....
Więc może zamiast się denerwować i obrażać podejmiesz jakieś konkretne działania zmierzające do naprawy i polepszenia sytuacji. Od dłuższego czasu takich działań nie widzę, więc za bardzo nie mam za co Cię chwalić. Chyba że wolisz pochwały stylu "jesteś świetny, robisz super robotę, tylko efekty marne......."
anna_maria
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 23:00

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez admin » 28 lis 2016, o 07:18

Ależ Pani jest złośliwa i zajadła. Nigdy do nikogo nie miałem żalu o to, że używa innych serwisów i portali. W Pani przypadku dziwię się tylko, czemu w ogóle używa Pani Finty skoro jest tak beznadziejnie a administrator jest niesprawiedliwy i leniwy. Pewnie ma Pani rację, że wszystko jest moją winą. Przeze mnie ten serwis powstał i przeze mnie kiedyś pewnie przestanie istnieć. A istnieje tylko po to, żeby dręczyć takich użytkowników jak Pani. Cudownie.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez anna_maria » 28 lis 2016, o 10:14

Nie jestem ani złośliwa, ani zajadła. Opisałam po prostu swoje doświadczenia na tym portalu......Adminowi się nie spodobało więc się obraził, bo zamiast chwalić i głaskać wytknęłam oczywiste błędy i problemy. Jeżeli nadal tak będzie, że zamiast szukać rozwiązań będziemy się wzajemnie na siebie obrażać, to nic się nie zmieni.
Moja pierwsza wypowiedź wskazywała na wiele problemów, ale Admin przypiął się do rabatów, ok to od rabatów zacznę.
Gdzieś w dyskusji nie wiem czy w tym wątku, czy w innym wyczytałam, że do końca lipca dzięki przecenom i rabatom nowych właścicieli znalazło 191 przedmiotów. Dla admina to powód do dumy, dla mnie nie. Licząc średnio, że każdy miesiąc ma 30 dni w ciągu 210 dni sprzedało się 191 przedmiotów w promocji. Czyli jeden na dzień. Średnio licząc 6 wymian dziennie (bo czasem jest ich 10, a czasem 2-3) przez 210 sprzedało się 1260 przedmiotów czyli przedmioty pozyskane z przecen to jakieś 15 % ogółu wymienianych przedmiotów. Pozostałe 85 % to wymiany spoza przecen. Wychodzi więc, że użytkownicy finty to nie są jacyś maniacy rabatów i przecen i tylko admin, żyje ze świadomością, że finta istnieje tylko dzięki przecenom, które w dodatku drenują Adminowi kieszeń, co podkreśla na każdym kroku. Skoro jest tak źle po co utrzymywać ten stan rzeczy?
Przy okazji okazało się, że niektórzy użytkownicy są niesprawiedliwie traktowani, bo ich przedmioty nigdy nie trafiają do przecen, a innych często i jeszcze najczęściej są to w kółko te same rzeczy. Czy naprawdę tak trudno napisać skrypt, w którym ten sam przedmiot do przeceny trafiałby raz na kwartał, albo raz na pół roku, a nie raz na tydzień? Wtedy może oferta rabatowa bardziej by zachęcała, a z drugiej strony użytkownicy mieliby świadomość, że jeśli teraz czegoś nie pobiorę, to następna okazja szybko się nie trafi. Ile razy już o tym było w tej dyskusji, albo w innych wątkach? Co się zmieniło? Nic. Żeby się odczepić od tego nieszczęśliwego naszyjnika z jeleniem, podobnie rzecz się ma z książkami czy ostatnio płytami. Trochę to wygląda jak przecenianie na siłę w kółko tego samego, aż ktoś wreszcie się ulituje i pobierze. Tak jak mówiłam dla mnie rabatów mogłoby w ogóle nie być, wystarczyłoby okienko "zaproponuj cenę" lub ewentualnie dla tych co lubią rabaty jakaś przecena okazjonalna raz na pół roku na przykład, a nie codziennie z mało atrakcyjnymi przedmiotami.
Druga kwestia, czy napisanie skryptu, dzięki któremu jeśli przedmiot zostaje wymieniony, albo usunięty z finty jednocześnie wypada ze schowka wszystkich osób obserwujących, albo jeśli ktoś zlikwidował konto czy pojechał na wakacje, na których jest od kilku lat, to automatycznie przestaje być liczony do obserwatorów, jest jakimś wielkim wyczynem i sprawia duże trudności?
Czy monitorowanie wystawianych wymian pod kontem łamania regulaminu, poprzez zastosowanie rozwiązań, które automatycznie blokowałyby takie praktyki też jest niemożliwe do zrobienia? Myślę, że nie.
Teraz jeśli chodzi o reklamę. Mówiło się tu dużo o rozreklamowaniu portalu gdzie się da i co? Nic. Nie widziałam nigdzie żadnej reklamy. Żebyście mnie znowu źle nie zrozumieli, a zwłaszcza Ty adminie, nie chodzi o jakieś wielkie banery, albo płatne reklamy, tylko po prostu o zwykłe promowanie portalu przy każdej okazji. Zauważyłam tylko takie praktyki na Lubimy czytać, gdzie ludzie zakładają półki z książkami, które mają na fincie, podlinkowują w różnych dyskusjach na forach swoje konta na fincie, na niektórych blogach z książkami również są odnośniki na fintę i tyle jeśli chodzi o reklamy. Na FB istnieje konto finty, na którym pokazywane są jakieś obrazeczki o czytaniu, albo informacje o promocjach w księgarniach głównie w Arosie. Nigdy tam nie widziałam żadnego wpisu namawiającego do rejestracji na portalu, ani reklamującego jego zalety i formułę. Poza tym w żadnej grupie czytelniczej, a należę chyba do dziesięciu nikt nigdy nie promował finty, wiele osób nawet o niej nie słyszało, nigdzie też nie widziałam, żeby np Administrator finty, się udzielał namawiając do skorzystania z portalu. Jeśli sami o to nie zadbamy nikt tego za nas nie zrobi. Za chwile Admin mi powie, że wykonuje milion czynności codziennie i jest zawalony robotą, ale co z tego jak efektów brak? Może należy zmienić strategię, albo zweryfikować działania? Jeśli te nie przynoszą efektu zastosować inne?
Ale do tego trzeba być otwartym na propozycje i wdrażać zmiany, a nie otworzyć wątek na fincie i obrażać się na każdego, kto nie chwali Administratora i pisze otwarcie o błędach i nieskutecznych działaniach.
Poza wszystkim uważam, że finta dużo straciła, kiedy wirtualne punkty zaczęły być przeliczane na pieniądze i obok cen punktowych pojawiły się przeliczniki na złotówki. Kiedyś wymienić książkę za 300 pkt. było łatwo, bo to było po prostu 300 pkt. za które za chwilę pobrałem coś od kogoś innego, a nie 30 zł jak teraz. Teraz nikt nie wystawi nic wartościowego za 50 czy 100 punktów bo to tylko 5-10 zł i się nie kalkuluje. Dlatego kiedyś transakcje za 500 pkt. robiłam w jeden dzień, teraz zajmuje mi to pół roku i więcej. Kiedyś wymieniałam 5 przedmiotów dziennie dziś wymieniam 10 przedmiotów rocznie. Spada wartość punktów, a wzrasta czasem nieadekwatnie do stanu, wartość rzeczy, które można za punkty pobrać.
anna_maria
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 23:00

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez admin » 28 lis 2016, o 12:07

Ja się na Panią nie obrażam. Dziękuję za wszystkie Pani spostrzeżenia i uwagi. Dziękuję za energię i zaangażowanie z jakim wytyka Pani moje oczywiste błędy.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez delvet » 28 lis 2016, o 15:26

anna_maria napisał(a):. w żadnej grupie czytelniczej, a należę chyba do dziesięciu

Kobieto 10 grup czytelniczych? Zwariowałabym chyba, aby codziennie zaglądać do tylu grup.
Ja wrócę do tego "zarabiania" na Fincie. Obecnie ktoś wystawił książkę, która kosztowała
w Empiku 5,66 zł za 150 pkt. Czyli ktoś kupujący taką książkę musiałby zapłacić za punkty
całe 15 zł.,a wystawiający ma na czysto 7 zł.(jeżeli sprzeda punkty po 0,90 zł). czyli ma ponad 100% zysku.
Wczoraj napisałam do osoby, która miała w swoim schowku moją nowiutką książkę
(cena okładkowa 39 zł - nietrafiony prezent i mam teraz 2 szt) wystawioną za 270 punktów.
Ona z kolei ma książkę, której ja poszukuję i wystawioną też za 270 pkt.
Prosiłam o wymianę książka za książkę. Wydaje mi się, że podeszłam do sprawy uczciwie.
Nie wyraziła zgody i wycofała moją książkę z obserwowanych, tłumacząc, że sprawa nieaktualna.
Nie, to nie nie będę się prosić. Niech Jej ta książka wisi tym bardziej, że jest to 2 tom cyklu.
A całości ta osoba nie ma, więc długo będzie szukać chętnego.
Adminie zlikwiduj sprzedaż tych "prywatnych punktów", albo płać wystawiającemu nie 0,90 zł/pkt
tylko np. 0,50 zł/pkt. Przecież nie będziesz pracował pro publico bono.
Wiem, że to nie spodoba się innym osobom, ale taka jest prawda.
Pracujesz, poświęcasz swój czas dokładasz kasę i co? Ano goowno. Zarabiają inni.
Tej osobie, która będzie mieć dużo niepotrzebnych punktów nie będzie się opłacać ich sprzedawać.
Kupno punktów natomiast pozostaw na poziomie 1 zł. Kupi ta osoba, której naprawdę będzie zależało.
Na tym polu musisz sam cusik pokombinować. Rabatów na razie nie ruszaj.
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez anna_maria » 28 lis 2016, o 16:59

delvet - jestem z zawodu bibliotekarzem i przynależność do tych grup powoduje, że wiem co ludzie aktualnie czytają, co jest na topie i co kupić dla swoich czytelników. Nie zaglądam oczywiście codziennie do każdej z nich, ale np. przy zakupach książek czy nagród książkowych w konkursach wskazówki, które z tych grup otrzymuję są dla mnie bezcenne.
Wiele książek, które pobieram na fincie trafia potem do mojej biblioteki, najczęściej szukam tu książek, których u mnie brakuje np części do cyklu lub serii, albo konkretnych wydań określonego tytułu, może dlatego mam nadal punkty, oczywiście wymieniam książki swoje i pobieram też dla siebie. :D
Dlatego drogi Adminie chociaż wiele rzeczy mnie na tym portalu denerwuje, będę tu przychodzić chociaż czasem nie bardzo nam wychodzi rozmowa.... ;)
anna_maria
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 23:00

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez delvet » 28 lis 2016, o 17:12

anna_maria napisał(a):Dlatego drogi Adminie chociaż wiele rzeczy mnie na tym portalu denerwuje, będę tu przychodzić chociaż czasem nie bardzo nam wychodzi rozmowa.... ;)


No i dobrze. Kupcie sobie połówkę, wypijcie na zgodę, a potem dajcie sobie buzi :lol: .
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez anna_maria » 28 lis 2016, o 17:20

delvet napisał(a):
No i dobrze. Kupcie sobie połówkę, wypijcie na zgodę, a potem dajcie sobie buzi :lol: .

Nie piję alkoholu i nie całuję się z nieznajomymi facetami ;) ;) :lol:
anna_maria
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 23:00

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez delvet » 28 lis 2016, o 17:56

anna_maria napisał(a):
Nie piję alkoholu i nie całuję się z nieznajomymi facetami ;) ;) :lol:


1. Najpierw się sobie przedstawicie. (Już jest znajomy).
2. Może czas to zmienić? (Podobno co jeden kieliszek to facet przystojniejszy).
3. A skoro już będziecie znajomymi to ... (patrz pkt.1).
A jeżeli to nie pomoże, to po to dała Bozia rączki, aby się nie kłócić. :mrgreen:
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Poprzednia strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron