Ranking biblionetki

Podziel się swoją opinią na temat książek.

Ranking biblionetki

Postprzez adamwaw » 12 sie 2011, o 11:07

Mam pytanie związane z rankingiem biblionetki. Na ile wg Was jest on wiarygodny? Pytam, ponieważ zauważyłem, że 3 pierwsze miejsca zajmuje tam niejaki George R.R. Martin. Czy jego książki są naprawdę aż tak dobre? Nie wiem, nie czytałem, ale aż 3 pierwsze miejsca w rankingu? Chyba, że ktoś "nakręcił" głosowanie w biblionetce. Co o tym sądzicie?
adamwaw
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 20:56

Re: Ranking biblionetki

Postprzez nutkab » 12 sie 2011, o 11:16

Kiedyś ktoś próbował nakręcić ranking pewnej książki i zostało to zauważone i mówiono o tym na forum. Trudno mi powiedzieć czy wszystkie takie przypadki można wyśledzić.

Jeśli natomiast chodzi o Pieśń lodu i ognia, to nie dziwię się wysokim ocenom. Dla mnie każdy tom wart przeczytania.
nutkab
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 07:40

Re: Ranking biblionetki

Postprzez enga » 12 sie 2011, o 11:32

Powiedziałabym, że raczej jest obiektywny na tyle, na ile można. Ludzie pracujący nad tym portalem wkładają naprawdę dużo serca w eliminowanie troli i różnych pokątnych kont. Już było zresztą głośno o różnych znalezionych oszustach, którzy zostali zbanowani i wyrzuceni. Oczywiście, pewnie ciągle się pojawiają, ale nie sądzę, by było ich aż tak wielu, żeby manipulować rankingami w dużym stopniu. Tym bardziej, że chyba nikt nie ma interesu w manipulowaniu książkami, które od lat są na rynku.

Martin to raczej klasa sama w sobie (na ile mi wiadomo z entuzjastycznych recenzji i relacji przyjaciół, bo sama nie czytałam jeszcze, ale zamierzam).
Ostatnio edytowano 12 sie 2011, o 13:01 przez enga, łącznie edytowano 2 razy
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Ranking biblionetki

Postprzez adamwaw » 12 sie 2011, o 12:00

Wychodzi więc na to, że muszę nadrobić zaległości i przeczytać coś z twórczości tego pana :) Może ktoś ma na wymianę?
adamwaw
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 20:56

Re: Ranking biblionetki

Postprzez Draakhan » 12 sie 2011, o 13:08

Mówisz, masz :)

Udanego polowania: http://www.finta.pl/ksiazka.gra-o-tron
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Ranking biblionetki

Postprzez Jezebel » 12 sie 2011, o 13:16

adamwaw napisał(a):3 pierwsze miejsca zajmuje tam niejaki George R.R. Martin. Czy jego książki są naprawdę aż tak dobre? Nie wiem, nie czytałem, ale aż 3 pierwsze miejsca w rankingu? Chyba, że ktoś "nakręcił" głosowanie w biblionetce. Co o tym sądzicie?

owszem, można tu mówić o 'nakręcaniu' - konkretnie o nakręcaniu popularności książek z serii 'pieśń lodu i ognia' przez serial, który powstał na podstawie pierwszego tomu. mówię oczywiście o fenomenalnej produkcji hbo, 'gra o tron'. a skoro wspomniałam o fenomenach... cykl książek martina zdecydowanie do nich należy. czytam aktualnie ostatni z wydanych w polsce tomów ['uczta dla wron. sieć spisków'] i robi mi się bardzo nieprzyjemnie na samą myśl, że niedługo będę musiała na dłuższy czas opuścić westeros. a na czym ten fenomen polega? martin wykreował świat tak rozległy, szczegółowy, a przy tym spójny i autentyczny, że pokusiłabym się o stwierdzenie, iż nawet śródziemie się doń nie umywa. postaci jest tu zatrzęsienie, a żadna nie sprawia wrażenia papierowej. podobnież z wątkami - misterna sieć zdarzeń i ich konsekwencji, zaskakujące zwroty akcji, fabuła trzymająca w napięciu, wszystko okraszone inteligentnym humorem. nie mam pojęcia, jak to wszystko mogło powstać w głowie jednego człowieka.
generalnie mam duże wymagania wobec fantastyki. 'pieśń lodu i ognia' spełnia je z nawiązką. polecam wszystkim najgoręcej, jak tylko mogę ;)
[szkoda jedynie, że polskie wydania książek są tak paskudne, że nie postawiłabym ich w swojej biblioteczce nawet, gdybym dostała je za darmo. cóż, pozostaje czekać na wydania filmowe :P].
Jezebel
 
Posty: 72
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 09:38

Re: Ranking biblionetki

Postprzez adamwaw » 12 sie 2011, o 13:25

Draakhan napisał(a):Mówisz, masz :)

Udanego polowania: http://www.finta.pl/ksiazka.gra-o-tron

Dzięki :)
adamwaw
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 20:56

Re: Ranking biblionetki

Postprzez duch_puszczy » 12 sie 2011, o 22:27

Jezebel napisał(a):owszem, można tu mówić o 'nakręcaniu' - konkretnie o nakręcaniu popularności książek z serii 'pieśń lodu i ognia' przez serial, który powstał na podstawie pierwszego tomu. mówię oczywiście o fenomenalnej produkcji hbo, 'gra o tron'.

Odnoszę wrażenie, że Martin bił rekordy popularności jeszcze przed serialem ;)
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Ranking biblionetki

Postprzez Draakhan » 13 sie 2011, o 06:47

duch_puszczy napisał(a):
Jezebel napisał(a):owszem, można tu mówić o 'nakręcaniu' - konkretnie o nakręcaniu popularności książek z serii 'pieśń lodu i ognia' przez serial, który powstał na podstawie pierwszego tomu. mówię oczywiście o fenomenalnej produkcji hbo, 'gra o tron'.

Odnoszę wrażenie, że Martin bił rekordy popularności jeszcze przed serialem ;)

I owszem, oceny na BiblioNETce miał takie jeszcze długo zanim ktokolwiek myślał o serialu.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Ranking biblionetki

Postprzez rumcajs » 13 sie 2011, o 22:39

Poza genialnym skądinąd cyklem "Pieśni lodu i ognia" warto zapoznać się również z pozostałą twórczością Martina. Osobiście polecam powieść Tuf Wędrowiec, która mnie zwaliła z nóg. Oraz zbiór opowiadań Piaseczniki, z którego tytułowe naprawdę mnie przeraziło. Bardzo dobrą powieścią jest również Przystań wiatrów, choć to zdecydowanie inny klimat niż pozostałe jego dzieła. Każda z powyższych książek potwierdza, że George R.R. Martin wybitnym pisarzem jest. I w pełni zasługuje na wysokie notowania w różnorakich rankingach. Przynajmniej moim skromnym zdaniem.
rumcajs
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 cze 2011, o 10:12

Następna strona

Powrót do Dyskusje o książkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

cron