negatywna ocena transakcji

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

negatywna ocena transakcji

Postprzez gajga » 22 sie 2012, o 22:39

Kilka transakcji zostało anulowanych i książki do mnie nie dotarły. Długo nie wstawiałam komentarzy do tych transakcji i wszystko było OK. Aż zachciało mi się zrobić porządek i pouzupełniać komentarze. Oczywiście, jeśli transakcja została anulowana bez porozumienia ze mną (a tylko takie były), to wstawiłam ocenę "zero". Okazuje się, że moje zero wystawione komuś jest liczone do mojej średniej ocen. Teraz jestem mało wiarygodna, bo moja średnia ocena to 4,9 nie 5. Nie potrafię wycofać swoich negatywnych komentarzy i wrócić do stanu sprzed kilku dni. Czy tak powinno być, żeby na opinię o mnie wpływała nierzetelność innych? A może to niedopatrzenie i da się coś z tym zrobić?
gajga
 
Posty: 152
Dołączył(a): 8 paź 2011, o 17:08

Re: negatywna ocena transakcji

Postprzez admin » 23 sie 2012, o 07:56

Ocena wystawiana komuś innemu nie ma wpływu na własną średnią ocen. Może ten ktoś w ramach rewanżu również wystawił negatywną ocenę? Mogę prosić o link do podejrzanych transakcji?
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: negatywna ocena transakcji

Postprzez Ananka » 23 sie 2012, o 13:36

gajgo, masz same piątki albo czasem brak ocen [co nie wpływa na zaniżenie średniej oceny!] ale w twoich transakcjach znalazłam dwa przypadki, które obniżyły ci ocenę z 5 na 4.9.
Jest to przypadek, gdzie ocena jest zerowa i jeden gdzie jest czwórkowa.
Nie jesteś mało wiarygodna. Masz SETKI transakcji na koncie, same piątki za nie, a taki niuans to jedynie odchylonko od normy, tolerancja. Ludzie tu mają oceny 3.0 i luz.
PS Moja znajoma matematyczka mówi, że mało kto wie iż 0,9999999 na kalkulatorze to to samo co jeden xD Także wy matematycy chyba jakoś lepiej widzicie liczby.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: negatywna ocena transakcji

Postprzez gajga » 23 sie 2012, o 21:22

Tak, rzeczywiście. To jest ta transakcja, która wpłynęła na obniżenie średniej: https://www.finta.pl/transaction/3415
Tylko ta jedna osoba wstawiła mi zero - rzeczywiście, był to rewanż :). Pozostali albo jeszcze nie zdążyli, albo nie chcą się rewanżować :)
Jakoś to przeżyję:). Dziękuję za wyjaśnienie i pozdrawiam serdecznie.
P.s. Pozdrowienia dla koleżanki matematyczki :)
gajga
 
Posty: 152
Dołączył(a): 8 paź 2011, o 17:08

Re: negatywna ocena transakcji

Postprzez majkanew » 3 wrz 2013, o 16:51

no ja mam podobny problem. Książka nie doszła, zero kontaktu. Dziewczyna zapomniała, że ma konto itd. Ale ocenę wystawiła 0, co obniżyło mi ocenę na 4,9 i czuję się nieco pokrzywdzona, bo z mojej strony nigdy nie doszło "nieuczciwych" transakcji :(

https://www.finta.pl/transaction/8494
majkanew
 
Posty: 33
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 07:27

Re: negatywna ocena transakcji

Postprzez Ananka » 3 wrz 2013, o 17:13

Adminie, wnioskuję o poprawienie na piątkę oceny dla majkanew. To nie może być tak, ze zamawiająca jest ukarana nieodpowiedzialnością nadawcy. A jak wyszło z tamtą transakcją, co odbiorca nie chciał się zgodzic na ocene i zatwierdzenie odbioru, bo przesyłka była wg niego niedobra?

Przy okazji, znowu czarownica mnie szczuje cycem ;p tuż pod linkiem na forum właśnie i będe musiałą teraz wrócic na str gł żeby się wylogowac i znów to zobaczę!
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: negatywna ocena transakcji

Postprzez admin » 4 wrz 2013, o 12:11

majkanew napisał(a):no ja mam podobny problem

Niesprawiedliwa ocena została usunięta.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: negatywna ocena transakcji

Postprzez majkanew » 4 wrz 2013, o 12:57

admin napisał(a):Niesprawiedliwa ocena została usunięta.

ślicznie dziękuję :)
majkanew
 
Posty: 33
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 07:27


Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron