Sklep Finty

Sklep Finty

Postprzez admin » 3 lut 2013, o 21:40

1 lutego 2013 roku swoją działalność rozpoczął po cichu sklep Finty. Sklep funkcjonuje pod szyldem użytkownika o nazwie finta_sklep.

Oferta sklepu wydaje się być dosyć atrakcyjna biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu dwóch dni zebraliśmy 13 zamówień. Mam nadzieję, że uda nam się teraz sprostać temu logistycznie i dotrzymać zakładanego czasu realizacji (5 dni roboczych).

Wiem, że część z Was narzeka na wysokie ceny książek wystawianych w sklepie. Jest to związane z tym, że z różnych powodów musimy dostosować się do sytuacji na rynku Finty. Mam nadzieję, że zarówno ceny jak i czas realizacji zamówień będą systematycznie spadać a jedyne, co będzie rosnąć, to satysfakcja klientów sklepu.

Do chwili pełnej integracji sklepu Finty z bazą ofert dystrybutora, książki wystawiane są w sklepie "ręcznie". W związku z tym oferta sklepu jest póki co dosyć uboga. Staramy się jednak wystawiać pozycje cieszące się największą popularnością. Cały czas czekamy również na Wasze propozycje!
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Sklep Finty

Postprzez admin » 28 lut 2013, o 12:30

Mija właśnie pierwszy miesiąc działalności sklepu Finty. Może to jest dobry moment na podsumowanie zebranych do tej pory doświadczeń.

1. Bardzo widoczny wpływ działalności sklepu na giełdowy kurs punktów. W ciągu miesiąca kurs wzrósł o 20%. O ile same wahania kursu, obojętnie czy w dół czy w górę, nie są dobre dla rynku, to obecność sklepu powinna mieć w dłuższej perspektywie stabilizujący wpływ na kurs.

2. Wzrost o ok. 20% liczby książek wystawianych przez użytkowników innych niż finta_sklep. Dodatkowo poprawiła się jakość wystawianych książek - pojawiło się więcej pozycji nowych.

3. "Ceny" książek wystawianych w sklepie Finty są za wysokie. To bardzo częsty komentarz użytkowników. Po wzroście giełdowego kursu punktów ceny książek w przeliczeniu na złotówki są wyższe niż w innych księgarniach internetowych, nie wspominając już o najtańszych dyskontach książkowych. Postaram się więc krótko opisać, na czym polega polityka cenowa sklepu Finty. W lutym sprzedaż sklepu Finty stanowiła 25% całkowitego obrotu ze wszystkich wymian. To jest bardzo znaczący udział i świadczy on o tym, że mimo wysokich cen użytkownicy bardzo chętnie zamawiają w sklepie. Użytkownicy pewnie zamawialiby jeszcze chętniej, gdyby ceny były niższe. Być może udział sklepu w całkowitym obrocie z wymian mógłby wzrosnąć do 50% doprowadzając do całkowitego zdominowania rynku. Nie taki jest jednak cel sklepu. Pozostaje również druga strona medalu, a mianowicie koszty prowadzenia sklepu. Sklep sprzedaje za punkty, jednak za towar i wysyłkę musi zapłacić realnymi pieniędzmi. Do tego dochodzi czas, który trzeba poświęcić na prowadzenie sklepu (zamówienie towaru, pakowanie, wysyłka). Gdyby obrót sklepu miałby być wyższy, jego prowadzenie mogłoby okazać po prostu fizycznie niemożliwe.

4. Prowadzenie sklepu pozwoliło zebrać nowe doświadczenia związane z obecną funkcjonalnością serwisu. Chodzi przede wszystkich o funkcjonalność poprawiającą wygodę użytkowników wysyłających ponadprzeciętne ilości przedmiotów. Mam nadzieję, że zaowocuje to wprowadzeniem już wkrótce pewnych usprawnień w systemie.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Sklep Finty

Postprzez finta_sklep » 11 kwi 2013, o 11:07

Dzisiaj obniżone zostały ceny wszystkich (z wyjątkiem trzech) pozycji wystawionych w sklepie Finty.

Wszystkie zamówione książki z wybraną formą wysyłki kurier lub paczkomat będą wysyłane bezpośrednio przez dystrybutora. W takich przypadkach czas realizacji zamówienia (wysyłki) to maksymalnie 3 dni robocze. W sprzyjających okolicznościach wysyłka może mieć miejsce nawet tego samego dnia!

Rabat za wspólną wysyłkę! Jeśli zamówisz więcej niż jeden przedmiot to za każdy kolejny otrzymasz zwrot w wysokości 100 pkt pod warunkiem, że wszystkie przedmioty zostaną wysłane jedną przesyłką.

Przykładowo, jeśli zamówisz 3 książki, które zostaną wysłane w ramach jednej przesyłki, otrzymasz zwrot w wysokości 200 pkt. Punkty zostaną zwrócone w momencie zmiany statusy transakcji na "wysłane".

Żeby upewnić się, że zamówienie będzie wysłane wspólna przesyłką, po zamówieniu pierwszego przedmiotu napisz do nas wiadomość prywatną z informacją, że otwierasz wspólne zamówienie. W ten sposób będziemy wiedzieć żeby nie wysyłać pojedynczych przedmiotów.
finta_sklep
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 13:18

Re: Sklep Finty

Postprzez finta_sklep » 20 maja 2013, o 11:40

Miło mi poinformować o kolejnej obniżce cen w sklepie Finty. Tym razem wszystkie ceny zostały obniżone o 40 punktów. Jest to wynikiem przeniesienia realizacji wysyłek na dystrybutora.

Zmniejszeniu uległ również deklarowany czas wysyłki do 3 dni roboczych. W sprzyjających okolicznościach wysyłka może mieć miejsce nawet tego samego dnia.

Od dzisiaj dostępne są tylko dwie formy wysyłki: polecony i paczkomaty. Zwrot za wspólną wysyłkę wynosić będzie 80 punktów za każdą kolejną książkę (szczegóły w opisie "O mnie" użytkownika finta_sklep).
finta_sklep
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 13:18

Re: Sklep Finty

Postprzez ziraelka » 16 lip 2013, o 06:57

Czy jest szansa, że w sklepie Finty pojawią się książki: "Panna młoda ucieka" Susan Elizabeth Phillips oraz "Zegarek z różowego złota" Richarda Paula Evansa?
ziraelka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 13:15

Re: Sklep Finty

Postprzez finta_sklep » 16 lip 2013, o 09:58

Jedna pozycja dodana:
http://www.finta.pl/ksiazka.zegarek-z-rozowego-zlota

Druga niestety jest w niskim stanie magazynowym u dystrybutora (1 szt) więc nie mogę jej wystawić.
finta_sklep
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 13:18

Re: Sklep Finty

Postprzez ziraelka » 16 lip 2013, o 11:02

Pięknie dziękuję!
ziraelka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 13:15

Re: Sklep Finty

Postprzez majkanew » 28 sie 2013, o 20:14

witam, a ja chciałam zapytać, czy będzie możliwość nabycia "Strażnika tajemnic" Morton?
majkanew
 
Posty: 33
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 07:27

Re: Sklep Finty

Postprzez finta_sklep » 28 sie 2013, o 20:26

finta_sklep
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 13:18

Re: Sklep Finty

Postprzez majkanew » 28 sie 2013, o 20:27

super! dzięki :)
majkanew
 
Posty: 33
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 07:27

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 164 gości

cron