Szukam: buddyzm, hinduizm, religie Azji, teoria kultury

Napisz jakich książek szukasz

Szukam: buddyzm, hinduizm, religie Azji, teoria kultury

Postprzez povc12 » 23 sty 2013, o 15:04

Poszukuję książek o buddyzmie i hinduizmie, a także o innych religiach Azji. Co do buddyzmu, interesują mnie książki raczej dla teoretyków, nie praktyków, które omawiają historię buddyzmu i jego podział na różne szkoły, a książki typu medytacja buddyjska itp nie interesują mnie wcale. Jeżeli chodzi o hinduizm, jest podobnie. Nie interesują mnie książki wydane przez ISKCON - widzę, że są jakieś do pobrania, ale są poza moim zainteresowaniem. A może ktoś studiował też jakiś kierunek humanistyczny (kulturoznawstwo, etnologia) i ma coś interesującego z teorii kultury? Studiuję kulturoznawstwo i miło by było, jak by się udało mi coś zdobyć - nie szukam konkretnej książki. Po prostu szukam czegoś ciekawego, żeby sobie poczytać sobie coś poza tym co mamy na uczelni.

Poniżej podaję książki, które już mam, tak więc powinienem być zainteresowany większością propozycji spoza tej listy :)

Eugeniusz Słuszkiewicz "Pradzieje i legendy Indii"
Gavin Flood "Hinduizm"
John Brockingthon "Święta nić hinduizmu"
Rupert Gethin "Podstawy buddyzmu"
Paul Williams "Buddyzm Mahajana"
Akira Sadakata "Gura Sumeru i kraina Sukhawati"
R. M. Reynolds "Czarownice i dakinie"

Zależy mi na nieco nowszych publikacjach/wydaniach - powiedzmy nie starszych niż II połowa lat 90, ale oczywiście wyjątki wszędzie się zdarzają i może coś starszego mnie zainteresuje też :)
povc12
 
Posty: 46
Dołączył(a): 14 paź 2011, o 15:27

Powrót do Poszukiwane książki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron