Sposób pakowania książek

Podziel się swoją opinią na temat książek.

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez mandragora01 » 22 gru 2012, o 21:09

Ananka napisał(a):Ojej, naprawdę??? Szczerze mówiąc ja dostałam od mandragory dzisiaj PIERWSZY raz całe papierowe opakowanie poszarpane, wyglądało koszmarnie, całe w strzępach.. Na szczęście zawartość była w zielonkawej sklepowej takiej foliówce i to ją uratowało! I dałam piątkę :) Tak, gajga ma rację totalną! WKŁADAJCIE KSIĄŻKI W FOLIÓWKI. To nic nie waży, grosze kosztuje lub nic, a naprawdę idealnie chroni przed mokra katastrofą.
Foliówki kiedyś dawali w sklepach przy zakupach za darmo, teraz są po 8 czy 5 groszy. Mozna też kupować takie foliówki do segregatora, że 100 sztuk 10 zł czy jakoś tak. Ja drogie książki w takie właśnie segregatorowe foliówki pakuję i obklejam. Bardzo Wam polecam tak robić!***
***Tłumaczenie dla osób, które są jeszcze młode, nieświadczone w nadawaniu pakunków pocztą albo po prostu nie wpadły na te pomysły. Bez urazy. Po prostu uczmy się do siebie nawzajem najlepszych i optymalnych rozwiązań.

Bezwzględnie ofoliowujmy.



Kurcze nie wiedziałam , że świąteczny nie wytrzyma :( Na szczęście dałam tę foliówkę , zawsze staram się wkładać książki w jakiś worek . Ananka najmocniej przepraszam następnym razem bardziej się postaram .
mandragora01
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:31

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez Ananka » 23 gru 2012, o 12:28

Spoko Loko. Była foliówka dało radę! No nie wytrzymał. Doszło w połowie jakby się szakale na Messalinę rzuciły xD papier i tak idzie do kosza. Ważne są książki. ;)
Ale fakt faktem - kilkadziesiąt przesyłek dostałam, a takiej podziabanej do połowy nigdy xD Ale łatwiej było wyjąć zawartość. Nie musiałam już rozrywać :D :D :D

Bardzo dobrze z tą foliówka zrobiłaś. Tak trzeba. gajga ma rację.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez mario315 » 19 lut 2014, o 19:11

Widzę, że wiele osób używa koperty ponownie i mam w związku z tym pytania do tych osób, a mianowicie co robicie z napisami, naklejkami, znaczkami, itd. jak by się chciało to wszystko zamalować, to potem by nie było gdzie pisać, a może zaklejacie jeśli tak to czym aby się to też nie zerwało, a może macie jeszcze inne sposoby??
mario315
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 gru 2013, o 20:48

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez Ananka » 28 maja 2014, o 17:32

Odklejam w miarę delikatnie i powolutku znaczki i naklejki pocztowe (priorytet), lekko schodzą. Adresy i nazwiska, z szacunku do prywatności innych, zamalowuję ciemnym markerem.

Naklejam przezroczystą taśmą na białej kopercie białą gładką kartkę, taką jakiej używa się do drukarek, i już ;p

Na kopercie muszą być po prostu miejsca na adres nadawcy, odbiorcy, znaczki pocztowe i naklejki czy pieczątki, czyli puste pole, niepopisane. Wystarczy doklejanie przedniej strony koperty, taki "makijaż" ;) .
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez mario315 » 28 cze 2014, o 18:24

Co sądzicie o wysyłce mini paczka, koszt to 8,50 zł, może być do 2 kg, więc koszt nie jest zły. Odpada też koszt koperty, bo w tej cenie dają taką tekturową, czas przesyłki do 3 dni, przesyłkę można śledzić tak jak listu poleconego, tylko, że zamiast tej karteczki wysyłają ten nr na maila. I tu sprawa do administracji może by tak dodać tą formę przesyłki, bo obecnie to chyba najlepsza opcja wysyłki cięższych książek.
mario315
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 gru 2013, o 20:48

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez Ananka » 29 cze 2014, o 06:34

Tak, można by dodać. Słyszałam o TEJ CIEKAWEJ DLA NAS OFERCIE>

Osobiście uważam, iż Paczka MINI ma sens jak się dużo naraz książek wysyła. Np. jak robisz promocję i masz duże zamówienie, to fakt - oferta OK. Natomiast wkurza Konieczność wprowadzenia numeru telefonu komórkowego albo adresu e-mail adresata no bo skąd to weźmiesz?! I przez to nie korzystałam. Ale zawsze można poprosić tutaj na PW Zamawiającego, aby podał Ci te dane. Ja jednak z tego powodu, że mam małe zamówienia i taniej mi wysłać normalnie, za połowę tej ceny, jeszcze z MINI paczki nie korzystałam. :)

UWAGA
:idea: Paczka MINI ma też opcję doręczenia priorytetowo w 1 dzień roboczy, nie 3. Dopłaca się za szybkie dostarczenie +1zł.
:idea: Paczka MINI jest już w ramach usługi ubezpieczona na 100 złotych, więc jak zaginie to można reklamować i dostać odszkodowanie.


Myślę, że jeśli Zamawiający dokonałby u mnie jednorazowego zamówienia na 3 książki (które po zapakowaniu dadzą wymiary i wagę w porządku), to wysłałabym właśnie opcją Paczka MINI. :)
Ponieważ Finciarze nierzadko dają tu na forum bardzo ciekawe promocje na zmultiplikowane zamówienia, zdecydowanie popieram dołączenie opcji PACZKA MINI do listy wyboru sposobu wysyłki.
Ostatnio edytowano 29 cze 2014, o 16:09 przez Ananka, łącznie edytowano 1 raz
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez mario315 » 29 cze 2014, o 14:53

Jak ktoś zamówi to zawsze można poprosić o aders mail dzięki czemu będzie mógł również śledzić swoją pczkę. Nie tylko przy wysyłce kilku książek jest to opłacalne, jak książki są grube i ważą ponad kilogram to również wychodzi taniej niż polecony.

Tak paczka jest w cenie ubezpieczona do 100 zł, ewentualnie z jakąś tam dopłatą można podnieść wartość do 500 zł, ale książki to rzadko są tyle warte.
mario315
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 gru 2013, o 20:48

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez Ananka » 29 cze 2014, o 16:08

to prawda, ale miło wiedzieć, że w razie czego masz już w usłudze takie prawo. a ta dopłata tez wynosi 1 zł.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje o książkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron