Oznaczanie książki jako odebranej

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Oznaczanie książki jako odebranej

Postprzez Draakhan » 27 lip 2011, o 06:39

Opiszę przypadek z zamotaniem w roli głównej i pewnym problemem użytecznościowym, jaki sam przed chwilą wygenerowałem. Chciałem potwierdzić odbiór książki. W tym celu wszedłem w "Przedmioty przyjmowane", "Oczekujące na odbiór", na liście kliknąłem sobie w pozycję, którą chciałem potwierdzić, dotarłem na stronę transakcji, wystawiłem ocenę i komentarz do transakcji, a następnie kontynuowałem przeglądanie serwisu. Dopiero po kilku minutach zastanowiła mnie obecność na liście książek oczekujących na odebranie dwóch pozycji zamiast jednej. Co się okazało, zupełnie nie zwróciłem uwagi na to, że na liście jest pole do zaznaczenia odebrania książki oraz przycisk "Oznacz jako odebrane" (przycisk kolorystycznie jest taki sam, jak inne mniej znaczące elementy na stronie, chociażby nagłówki tabeli, przez co nie wyróżnia się), a system pozwolił mi na wystawienie oceny i komentarza do transakcji, w której nie potwierdziłem jeszcze odbioru. Wg mnie powinno najpierw nastąpić potwierdzenie (pojedynczej pozycji dodajmy, nie wielu na raz) i od razu po tym przekierowanie do strony, gdzie można wystawić komentarz i ocenę do tej jednej transakcji, tak aby po drodze dać użytkownikowi jak najmniejsze szanse na zrobienie czegoś inaczej niż trzeba i przez to np. zostawienie kogoś bez punktów za odebraną książkę.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Oznaczanie książki jako odebranej

Postprzez admin » 27 lip 2011, o 09:11

Planowana jest reorganizacja interfejsu zarządzania transakcjami. W załączniku modele koncepcyjne stron obsługujących przedmioty przyjmowane i oddawane.

Chętnie poznam komentarze dotyczące nowego modelu.
Załączniki
Przedmioty przyjmowane.png
Przedmioty przyjmowane.png (61.26 KiB) Przeglądane 3021 razy
przedmioty oddawane.png
przedmioty oddawane.png (131.82 KiB) Przeglądane 3021 razy
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Oznaczanie książki jako odebranej

Postprzez Draakhan » 5 sie 2011, o 20:09

Ja tak tylko informacyjnie - obejrzałem ten schemat już jakiś czas temu i cały czas o nim pamiętam. Postaram się w weekend przysiąść i zebrać do kupy swoje uwagi :).
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Oznaczanie książki jako odebranej

Postprzez duch_puszczy » 3 wrz 2011, o 08:23

Ja tylko dorzucę, że udało mi się dziś skomentować transakcję, natomiast o odznaczenie przesyłki jako odebranej użytkowniczka musiała się upominać - mam nadzieję, że po reformie wystawienie komentarza będzie się równało odebraniu przesyłki
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25


Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron