Czekamy na Wasze opinie

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Czekamy na Wasze opinie

Postprzez boopoland » 16 cze 2012, o 08:40

Mam kilka pomysłów/refleksji dot. tego, co by się imho przydało.

1. Możliwośc wyszukiwania użytkowników - dopóki z forum nie można się bezpośrednio przenieśc na stronę użytkownika dobrze byłoby móc go wyszukac. Czyli do rozwijanej listy na stronie głównej Książki/Filmy/Gry/Inne dodac opcję Użytkownik.

2. Możliwośc wyszukiwania przedmiotów na listach Przedmioty oddawane/Przedmioty przyjmowane - teraz, żeby dotrzec do pozycji wysłanej/pobranej np. w lutym muszę szukac po stronach, a taki 'dynks' jak np. przy liście moich przedmiotów bardzo by się przydał. Podobnie możliwośc wyszukiwania przedmiotów na liście wszystkich transakcji - tutaj po to, bym sama wystawiając jakiś przedmiot, który już był nie wyskoczyła z ceną z kosmosu, bo u siebie i u innych tego nie lubię (chociaż wiem, że wycenianie jest zawsze mocno subiektywne).

3. Przedmioty wyróżnione - denerwuje mnie niesamowicie kiedy wchodzę na stronę książek i najpierw muszę się przedrzec przez sporo książek wyróżnionych. Dlatego pytam - czy można ustawic je np. jakoś z boku? o to, by nie pokazywac wyróżnionych na głównej nie pytam, chociaż mi to już przeszkadza, znaczy to, że są a ja żeby zobaczyc nowe książki muszę wchodzic w 'więcej'. no ale skoro już są na głównej, to niech się co jakiś czas zmieniają - kiedy więcej niż 5 pozycji jest wyróżnionych - bo jak w kółko widac te same pozycje przez kilka dni, to jednak zniechęca. mnie, żeby nie było, że mówię za innych.

Garstka przemyśleń, propozycji. nie wiem, może ktoś ma podobne wizje i może admin uzna to za funkcjonalne. nie wiem, ale sobie chociaż ulżyłam ;)
Klikamy, pomagamy - Humanitarni
boopoland
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czekamy na Wasze opinie

Postprzez nutinka » 16 cze 2012, o 09:22

Popieram we wszystkich punktach. Różnych rodzajów wyszukiwania nigdy za wiele. Szczególnie brak możliwości przejścia z forum na konto użytkownika bardzo zniechęca. Lista wyróżnionych denerwuje mni nawet na stronie z samymi książkami, bo jest tak długa, że często muszę wchodzić na następną stronę, żeby zobaczyć świeżo dodane. Może dałoby się chociaż dać więcej pozycji na każdej stronie?
nutinka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 16:05

Re: Czekamy na Wasze opinie

Postprzez Ananka » 16 cze 2012, o 11:17

boopoland napisał(a):1. Możliwośc wyszukiwania użytkowników - dopóki z forum nie można się bezpośrednio przenieśc na stronę użytkownika dobrze byłoby móc go wyszukac. Czyli do rozwijanej listy na stronie głównej Książki/Filmy/Gry/Inne dodac opcję Użytkownik.
Schowano tę opcję w Liście znajomych/Szukaj użytkownika.
2. Obecnie możesz sprawdzać w jakiej cenie sa ksiązki o danym tytule wpisując tytuł jej w wyszukiwarkę. I tak analizujesz rynek, by dostosować się z ofertą.


Popieram wszystko boopolandki. Z naciskiem na szybszy dostęp do konta użytkownika [przekierowanie z forum na profil lub wyszukiwarka na głównej, bez konieczności rozwijania z panelu] i podtrzymuję swe stare pragnienie możliwości wylogowywania z poziomu forum.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Czekamy na Wasze opinie

Postprzez boopoland » 16 cze 2012, o 18:34

@ Ananka - rozwiązałaś mój problem z wyszukiwaniem. Dzięki.

Co do wyszukiwania przedmiotów udostępnionych - tak, wiem, tak robię, ale to co minęło też mi by się przydało. =)
Pozdrawiam
Klikamy, pomagamy - Humanitarni
boopoland
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czekamy na Wasze opinie

Postprzez Ananka » 16 cze 2012, o 19:43

"To, co minęło" czyli historia wszystkich fintowych wymian także jest publicznie dostępna. "Zobacz WSZYSTKIE wymiany" jest czarnym hiperłączem umieszczonym po prawej stronie od razu pod menu/panelem informacyjno-administracyjnym [patrz ZAŁĄCZNIK].

Jak rozumiem, chodzi o to, by tu, czyli w zbiorze wszystkich wymian, móc wyszukiwać np. po tytule dane książki, tak?
Na razie klikasz KSIĄŻKI, a potem TYTUŁ i tak się alfabetycznie na którejś stronie odnajdzie. Faktycznie nie ma wyszukiwania po wpisanym ręcznie tytule.
Załączniki
v.jpg
v.jpg (15.65 KiB) Przeglądane 11051 razy
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Czekamy na Wasze opinie

Postprzez boopoland » 16 cze 2012, o 20:35

Ale ja to wszystko wiem :shock: i chciałabym móc na tej liście wyszukiwac konkretne pozycje. tak samo w moim archiwum.
Jak dziecku mi nie trzeba tyłumaczyc ;), ale i tak dzięki za dobre chęci.
Klikamy, pomagamy - Humanitarni
boopoland
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czekamy na Wasze opinie

Postprzez admin » 18 cze 2012, o 15:21

boopoland napisał(a):1. Możliwośc wyszukiwania użytkowników - dopóki z forum nie można się bezpośrednio przenieśc na stronę użytkownika dobrze byłoby móc go wyszukac. Czyli do rozwijanej listy na stronie głównej Książki/Filmy/Gry/Inne dodac opcję Użytkownik.

Jak już wspomniała Ananka, wyszukiwanie użytkowników jest, tyle że niefortunnie kryje się w opcji "Lista znajomych". Faktycznie dużo lepszym rozwiązaniem byłoby dodanie opcji "Użytkownik" do listy wyszukiwania na stronie głównej.
boopoland napisał(a):Możliwośc wyszukiwania przedmiotów na listach Przedmioty oddawane/Przedmioty przyjmowane - teraz, żeby dotrzec do pozycji wysłanej/pobranej np. w lutym muszę szukac po stronach, a taki 'dynks' jak np. przy liście moich przedmiotów bardzo by się przydał. Podobnie możliwośc wyszukiwania przedmiotów na liście wszystkich transakcji - tutaj po to, bym sama wystawiając jakiś przedmiot, który już był nie wyskoczyła z ceną z kosmosu, bo u siebie i u innych tego nie lubię (chociaż wiem, że wycenianie jest zawsze mocno subiektywne).

Brzmi rozsądnie i jest dosyć proste do zrobienia więc na pewno się pojawi.
boopoland napisał(a):Przedmioty wyróżnione - denerwuje mnie niesamowicie kiedy wchodzę na stronę książek i najpierw muszę się przedrzec przez sporo książek wyróżnionych. Dlatego pytam - czy można ustawic je np. jakoś z boku? o to, by nie pokazywac wyróżnionych na głównej nie pytam, chociaż mi to już przeszkadza, znaczy to, że są a ja żeby zobaczyc nowe książki muszę wchodzic w 'więcej'. no ale skoro już są na głównej, to niech się co jakiś czas zmieniają - kiedy więcej niż 5 pozycji jest wyróżnionych - bo jak w kółko widac te same pozycje przez kilka dni, to jednak zniechęca. mnie, żeby nie było, że mówię za innych.

Opłaty pobierane za wyróżnianie przedmiotów są jednym ze źródeł przychodów (niestety tylko wirtualnych) finty. W ramach tych przychodów pokrywane są wydatki finty (również te wirtualne). Zgadzam się, że w pewnych sytuacjach sposób prezentowania przedmiotów wyróżnionych może być irytujący dla odwiedzających ale obawiam się, że nie możemy zupełnie zrezygnować z tego źródła przychodów. Może więc zaproponuję jakieś kompromisowe rozwiązanie. Powiedzmy że na stronach przedmiotów z poszczególnych kategorii liczba prezentowanych jednocześnie przedmiotów wyróżnionych ograniczona będzie maksymalnie do pięciu i będą one losowane ze wszystkich wyróżnionych. Losowanie dotyczyć będzie również przedmiotów wyróżnionych prezentowanych na stronie głównej.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Czekamy na Wasze opinie

Postprzez Ananka » 21 cze 2012, o 15:22

chciałabym, aby wyszukiwarka książek miała też kategorię sortowania "przedział cenowy/punktowy"
Chciałam znaleźć książki od 200 pkt wzwyż, ale musiałam przeklikać ponad setkę stron zanim dotarłam do książek >200 pkt. Czy da się to jakoś inaczej zrobić, a nie umiem?
Bo chyba zabrakłoby mi cierpliwości, by klikać do książki za >300 pkt ;)

Jeśli to udogodnienie wyszukiwania nie jest łatwe w realizacji ani wystarczająco zasadne do wprowadzenia, to się nie kłopocz, adminie. Ja bym jednak tego potrzebowała.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Czekamy na Wasze opinie

Postprzez boopoland » 21 cze 2012, o 16:09

A mi by się przydała opcja wyszukiwania pod tytułem 'sposób wysyłki' albo możliwośc sortowania według tego sposobu.
oczywiście o ile to nie jest problem. ;)
Klikamy, pomagamy - Humanitarni
boopoland
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czekamy na Wasze opinie

Postprzez anika13 » 5 lip 2012, o 07:44

Ostatnio pojawia się coraz więcej audiobooków,może dobrze byłoby,aby była jakaś podkategoria,aby nie trzeba była przerzucać wszystkich książek?
anika13
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 12:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron