Krzywdzące zasady!

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Krzywdzące zasady!

Postprzez MadameLuna » 15 cze 2017, o 22:05

Jestem nowym użytkownikiem :mrgreen: i mam pewne spostrzeżenie,którym chciałabym się podzielić.
Chodzi mianowicie o zasady oddawania przedmiotu.
Serwis propaguje WYMIANĘ,ale na dobrą sprawę nie jest to wymiana,ale oddanie rzeczy za punkty-w mojej ocenie.
Wymiana polega na oddaniu czegoś i otrzymaniu innej rzeczy od drugiego użytkownika,gdzie portal jest pośrednikiem.
Osoba oddająca nie dość,że oddaje przedmiot nie otrzymując od drugiego użytkownika realnego przedmiotu na wymianę,
to musi opłacić przesyłkę,a jakby tego było mało jeszcze prowizję dla portalu.
Oszem,punkty są jakąś tam formą "wynagrodzenia",ale nie nazwałabym tego WYMIANĄ.
Osobiście odnoszę wrażenie,że "mam w plecy" jako osoba oddająca przykładowo.

Istnieje portal,na którym ludzie oddają sobie rzeczy wyłącznie za koszt przesyłki.
Tylko tam nie nazywa się to wymianą,bo realnie jej nie ma,ale zasady są korzystniejsze i jaśniejsze-moim zdaniem.
Oficjalnie i świadomie oddaję coś (ok),ale koszt przesyłki pokrywa osoba,która odbiera,
bo nie dość,że otrzymuje za darmo,to dlaczego mam jeszcze pokrywać Jej wysyłkę?
O prowizji dla portalu nie wspomnę.
W tym momencie sytuacja jest nieco bardziej uczciwa i korzystna dla oddającego.

Stawiając się w sytuacji OTRZYMUJĄCEGO rzecz (tego zaczynającego przygodę z tym portalem),to również nie jest WYMIANA,
a raczej zakup,bo trzeba mieć punkty (zakupić je),by móc dany przedmiot otrzymać.
Pierwsze punkty najprościej zakupić od portalu,a więc poniekąd zapłacić za rzecz,którą otrzymujemy.
Gdzie jest WYMIANA?

Oba portale są bardzo podobne,mają podobne idee-różnią się zasadami.
Na każdym portalu,jakie znam osoba odbierająca coś pokrywa przesyłkę.
Dla mnie to strasznie niezrozumiałe,dlaczego tutaj jest zupełnie inaczej.

Z pewnością zaraz ktoś skwituje moją wypowiedź,że jeśli ja wybiorę sobie jakiś przedmiot,to też nie zapłacę za wysyłkę.
Ale dlaczego nie pozostawiono mi oficjalnego wyboru zamiany punktów na kasę-z przelewem na moje konto?
Może nic nie wybiorę (bo nie chcę),albo nic mi się nie spodoba?
Wtedy mam "zamrożoną" kasę na portalowym koncie i nic z nią nie zrobię.
Nie mam na dobrą sprawę ani przedmiotu,ani kasy.

Chyba doradzałabym przemyślenie sprawy i opracowanie nowych strategii.
Te (w mojej ocenie) są krzywdzące dla osoby oddającej,a przynajmniej dla tej początkującej.
(To tak z punktu widzenia "świeżynki".)
:mrgreen:
Zresztą osoba OTRZYMUJĄCA musi zainwestować,żeby coś dostać.

A teraz jestem gotowa na dyskusję i lincz (być może) w moją stronę.
Pozdrawiam serdecznie. :mrgreen:
„Warto być uczciwym,
choć nie zawsze się to opłaca.
Opłaca się być nieuczciwym,
ale nie warto”.
(Prof. W. Bartoszewski)
MadameLuna
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 cze 2017, o 16:34

Re: Krzywdzące zasady!

Postprzez delvet » 16 cze 2017, o 12:00

[quote="MadameLuna"]
A teraz jestem gotowa na dyskusję i lincz (być może) w moją stronę.
quote]

Średniowiecze już minęło i nikt nie będzie Cię linczował.
Oddajesz książkę za punkty, na które Ty wyceniasz wartość książki + koszt wysyłki.
Po pobraniu książki otrzymujesz punkty za które Ty możesz pobrać książkę lub jakiś
przedmiot. Otrzymujesz go nie płacąc ani złotówki jedynie z Twego konta pobierane
są punkty w wysokości określonej przez oddającego.
Nie musisz wystawiać książek nowych, mogą być też i starsze wydania, które zalegają Ci na półkach.
Nie musisz wystawiać samych książek. Można wystawić filmy, muzykę, gry czy też inne przedmioty.
Wybór należy do Ciebie. :D
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Krzywdzące zasady!

Postprzez nelly070707 » 16 cze 2017, o 20:40

MadameLuna napisał(a):A teraz jestem gotowa na dyskusję i lincz (być może) w moją stronę.
Pozdrawiam serdecznie. :mrgreen:


Jest tyle portali, że jest w czym wybierać. Zapisując się na jakikolwiek godzisz się na jego warunki. Jeśli ten Ci się nie podoba, to przecież nikt na siłę Cię nie trzyma.
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Krzywdzące zasady!

Postprzez admin » 16 cze 2017, o 23:19

MadameLuna napisał(a):Serwis propaguje WYMIANĘ,ale na dobrą sprawę nie jest to wymiana,ale oddanie rzeczy za punkty-w mojej ocenie.
Wymiana polega na oddaniu czegoś i otrzymaniu innej rzeczy od drugiego użytkownika,gdzie portal jest pośrednikiem.

I tak to dokładnie działa, z tym, że tą inną rzeczą, którą otrzymujemy za swój przedmiot, są właśnie punkty. Punkty podobnie jak pieniądze są środkiem wymiany, bo kupno czegoś za pieniądze to też wymiana.
MadameLuna napisał(a):Osoba oddająca nie dość,że oddaje przedmiot nie otrzymując od drugiego użytkownika realnego przedmiotu na wymianę,
to musi opłacić przesyłkę

Wysyłający przedmiot musi sam opłacić przesyłkę ale koszt wysyłki jest już wliczony w cenę przedmiotu. Tyle, że ta cena jest wyrażona w punktach.
MadameLuna napisał(a):a jakby tego było mało jeszcze prowizję dla portalu

Wiele portali żyje z prowizji. My pobieramy prowizję w punktach. Jeśli jednak według MadameLuny punkty nie mają prawdziwej wartości, to i prowizja w punktach nie powinna stanowić prawdziwego kosztu.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Krzywdzące zasady!

Postprzez MadameLuna » 17 cze 2017, o 12:45

nelly070707 napisał(a):
MadameLuna napisał(a):A teraz jestem gotowa na dyskusję i lincz (być może) w moją stronę.
Pozdrawiam serdecznie. :mrgreen:


Jest tyle portali, że jest w czym wybierać. Zapisując się na jakikolwiek godzisz się na jego warunki. Jeśli ten Ci się nie podoba, to przecież nikt na siłę Cię nie trzyma.


A wiesz,że rozważę propozycję i być może poszukam innego,bardziej "przyjaznego" portalu.
Pozdrawiam. :|
„Warto być uczciwym,
choć nie zawsze się to opłaca.
Opłaca się być nieuczciwym,
ale nie warto”.
(Prof. W. Bartoszewski)
MadameLuna
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 cze 2017, o 16:34

Re: Krzywdzące zasady!

Postprzez MadameLuna » 17 cze 2017, o 12:57

admin napisał(a):
MadameLuna napisał(a):Serwis propaguje WYMIANĘ,ale na dobrą sprawę nie jest to wymiana,ale oddanie rzeczy za punkty-w mojej ocenie.
Wymiana polega na oddaniu czegoś i otrzymaniu innej rzeczy od drugiego użytkownika,gdzie portal jest pośrednikiem.

I tak to dokładnie działa, z tym, że tą inną rzeczą, którą otrzymujemy za swój przedmiot, są właśnie punkty. Punkty podobnie jak pieniądze są środkiem wymiany, bo kupno czegoś za pieniądze to też wymiana.
MadameLuna napisał(a):Osoba oddająca nie dość,że oddaje przedmiot nie otrzymując od drugiego użytkownika realnego przedmiotu na wymianę,
to musi opłacić przesyłkę

Wysyłający przedmiot musi sam opłacić przesyłkę ale koszt wysyłki jest już wliczony w cenę przedmiotu. Tyle, że ta cena jest wyrażona w punktach.
MadameLuna napisał(a):a jakby tego było mało jeszcze prowizję dla portalu

Wiele portali żyje z prowizji. My pobieramy prowizję w punktach. Jeśli jednak według MadameLuny punkty nie mają prawdziwej wartości, to i prowizja w punktach nie powinna stanowić prawdziwego kosztu.


Przede wszystkim jestem bardzo miło zaskoczona szybkością odpowiedzi,miłym podejściem i reakcją Administracji. Dziękuję.

Odp. 1:
Rozumiem.Tylko,że osoba zaczynająca przygodę z portalem musi jakoś te punkty nabyć,a więc zakupić.Nie nazwałabym tego WYMIANĄ,a raczej zwykłym zakupem za punkty.
Plusem jest to,że istnieje mozliwość,by te punkty sprzedać i otrzymać wynagrodzenie na swoje konto-nie muszę wybierać innego przedmiotu,jeśli nie mam na to ochoty.
Bardzo przepraszam,ale wcześniej nie zauważyłam tej opcji.

Odp 2:
...Jeśli wysyłkę miałabym wliczyć w cenę przedmiotu,to musiałabym wysyłać listami zwykłymi-bez potwierdzenia.Jeśli doliczę wysyłkę poleconym (rejestrowanym),to nie wiem,czy komuś będzie opłacała się taka "wymiana"?!
Czasem przedmiot ma wartość 10 zł.,a przesyłka wyniesie 15 zł.Fakt,to wina poczty,która oszalała.

Odp. 3:
Ok-MadameLuna rozumie,że jeśli zdecydowała się na korzystanie z tego portalu,zaakceptowała regulamin,to musi też zaakceptować koszt prowizyjny.
Zweryfikowała więc profil,dzięki czemu koszt prowizji się zmniejszył i...zaczyna "zabawę w wymiany".

Pozdrawiam serdecznie. :D
„Warto być uczciwym,
choć nie zawsze się to opłaca.
Opłaca się być nieuczciwym,
ale nie warto”.
(Prof. W. Bartoszewski)
MadameLuna
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 cze 2017, o 16:34

Re: Krzywdzące zasady!

Postprzez susan » 17 cze 2017, o 13:08

MadameLuna napisał(a):Odp. 1:
Rozumiem.Tylko,że osoba zaczynająca przygodę z portalem musi jakoś te punkty nabyć,a więc zakupić.Nie nazwałabym tego WYMIANĄ,a raczej zwykłym zakupem za punkty.
Plusem jest to,że istnieje mozliwość,by te punkty sprzedać i otrzymać wynagrodzenie na swoje konto-nie muszę wybierać innego przedmiotu,jeśli nie mam na to ochoty.
Bardzo przepraszam,ale wcześniej nie zauważyłam tej opcji.

Niekoniecznie ;). Możesz poczekać,aż ktoś zamówi od Ciebie przedmiot i w ten sposób otrzymasz punkty.Nie musisz ich kupować :)

A jako że jesteś nową użytkowniczką,Twoje przedmioty są objęte promocją i większa szansa,że ktoś coś od Ciebie pobierze.Większe wzięcie mają książki niż innego typu rzeczy.
susan
 
Posty: 110
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 20:09

Re: Krzywdzące zasady!

Postprzez MadameLuna » 17 cze 2017, o 13:14

susan napisał(a):
MadameLuna napisał(a):Odp. 1:
Rozumiem.Tylko,że osoba zaczynająca przygodę z portalem musi jakoś te punkty nabyć,a więc zakupić.Nie nazwałabym tego WYMIANĄ,a raczej zwykłym zakupem za punkty.
Plusem jest to,że istnieje mozliwość,by te punkty sprzedać i otrzymać wynagrodzenie na swoje konto-nie muszę wybierać innego przedmiotu,jeśli nie mam na to ochoty.
Bardzo przepraszam,ale wcześniej nie zauważyłam tej opcji.

Niekoniecznie ;). Możesz poczekać,aż ktoś zamówi od Ciebie przedmiot i w ten sposób otrzymasz punkty.Nie musisz ich kupować :)

A jako że jesteś nową użytkowniczką,Twoje przedmioty są objęte promocją i większa szansa,że ktoś coś od Ciebie pobierze.Większe wzięcie mają książki niż innego typu rzeczy.


Pięknie dziękuję za miłą odpowiedź.
Wiem,że portal jest "nastawiony" na książki,płyty i gry,a przy okazji mogę tu "wymienić" inne przedmioty.
W tym momencie proponuję to do wymiany,a w późniejszym czasie poszukam może czegoś innego.
Dziękuję za sugestię-to dla mnie bardzo cenna uwaga.
Miłego dnia. :D

P.S.: Jeszcze...jak rozwiązujecie sprawę wysyłek?
Wiadomo,że są drogie i nie wiem,czy taka wymiana się komuś opłaci,jeśli doliczę do punktów przykładowe 10 zł. za przesyłkę?!
„Warto być uczciwym,
choć nie zawsze się to opłaca.
Opłaca się być nieuczciwym,
ale nie warto”.
(Prof. W. Bartoszewski)
MadameLuna
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 cze 2017, o 16:34

Re: Krzywdzące zasady!

Postprzez susan » 17 cze 2017, o 13:35

MadameLuna napisał(a):
susan napisał(a):
MadameLuna napisał(a):P.S.: Jeszcze...jak rozwiązujecie sprawę wysyłek?
Wiadomo,że są drogie i nie wiem,czy taka wymiana się komuś opłaci,jeśli doliczę do punktów przykładowe 10 zł. za przesyłkę?!

Wysyłkę uwzględniasz w cenie przedmiotu.Może nie 10zł,ale trochę mniej.Chcesz wymienić przedmiot,to i musisz się liczyć z tym,że niekoniecznie "pójdzie" on za taką cenę,jaką byś sobie życzyła.Poza tym nie trzeba korzystać z usług poczty,można wysyłać Paczką w Ruchu,Paczkomatem czy w inny sposób np.poprzez portal pośredniczący,na którym ceny wysyłki są trochę tańsze niż normalnie.
susan
 
Posty: 110
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 20:09

Re: Krzywdzące zasady!

Postprzez delvet » 17 cze 2017, o 14:29

MadameLuna napisał(a):
Czasem przedmiot ma wartość 10 zł.,a przesyłka wyniesie 15 zł.Fakt,to wina poczty,która oszalała.


Nie baw się w ogrodnika i nie przesadzaj. Opłata zależy od wielkości i ciężaru przesyłki i tego gdzie mieszkasz.
Najgorsze poczty to: Łódź, Szczecin, Kraków i Warszawa. Tam najczęściej giną przesyłki.
Najdroższy list polecony o wadze 2 kg w gabarycie B kosztuje 12,60 zł., a wysyłka poleconego w gabarycie B od 1 kg to kwota 10,80 zł.
Możesz wysłać listem zwykłym, wtedy opłata będzie znacząco niższa.
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,k ... econa.html

Z kolei przesyłka "PaczkawRuchu" do 1 kg to 8,49 zł.http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,k ... econa.html
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Następna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron