Problemy z wyszukiwarką?

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Problemy z wyszukiwarką?

Postprzez admin » 18 paź 2011, o 14:39

Czy macie problemy z wyszukiwarką na stronie głównej? Jeśli tak, to proszę napisać w jaki sposób się objawiają. Chodzi mi tutaj m.in o jakieś dziwne zachowania typu - wpisuję w wyszukiwarce nazwisko autora lub tytuł książki, która na pewno jest wystawiona do wymiany (widać ją na liście w kategorii książki) a mimo tego nie jest uwzględniana w wynikach wyszukiwania.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Problemy z wyszukiwarką?

Postprzez susan » 18 paź 2011, o 15:02

Jakiś czas temu wystawiona została książka Llosy,ale niestety nie pamiętałam tytułu,także szukałam po imieniu/nazwisku autora. Hasła "Mario" czy "Llosa" nie przyniosły żadnych wyników,dopiero wpisanie "Vargas" poskutkowało.
susan
 
Posty: 110
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 20:09

Re: Problemy z wyszukiwarką?

Postprzez Inis » 18 paź 2011, o 15:48

Tak jak u susan: np. Hertę Müller da się wyszukać po nazwisku (obojętnie: z umlautem, czy bez) - wyszukiwanie imieniem nie działa.
Inis
 
Posty: 109
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 09:27

Re: Problemy z wyszukiwarką?

Postprzez delvet » 18 paź 2011, o 18:55

Po wpisaniu w wyszukiwarkę autorów Kava Alex i Chmielewska Joanna otrzymuję odpowiedź,
że nie ma w bazie nic tych autorów.
Przeszukując kolejno strony z wystawionymi książkami na 35 str znalazłam książkę Kavy,
a i wcześniej chyba ze 2 tytuły Chmielewskiej.
A co ciekawego zauważyłam.
Wyszukiwarka działa bezbłędnie wtedy, gdy wpiszemy tylko nazwisko autora bez imienia.
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Problemy z wyszukiwarką?

Postprzez admin » 18 paź 2011, o 20:04

Wychodzi na to, że problem z wyszukiwaniem pojawia się gdy chcemy znaleźć autora wg imienia lub nazwiska i imienia. Wyszukiwanie po samym nazwisku działa. Sprawdzałem też wyszukiwanie po tytule i wydaje się działać poprawnie.

Błędne wyszukiwanie imienia autora postaram się szybko poprawić.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07


Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron