Zmiana zasad przydzielania rabatów

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez slowdive1 » 4 mar 2015, o 15:39

biblioteka napisał(a):Widzę, że w tym wyścigu po przecenione książki nie mam szans. Mam chyba za wolny internet. Chciałam wziąć "Prawdziwe morderstwa", wyczekiwałam, aż pojawi się, że jest za 100 p. Na ekranie miałam 101p i 23 s do zmiany na 100, a tu... książka zniknęła. Ktoś ją wziął i to nie za 101, a właśnie za 100p. Czyli on na ekranie miał już 100, a jeszcze 101 :(

Na drugi raz nie będziesz skąpić pojedynczego punktu. :- P
slowdive1
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 09:11

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez admin » 4 mar 2015, o 16:00

Jakość połączenia użytkownika może mieć jakieś znaczenie ale istotniejsza jest w tym przypadku wydajność serwera. Przy większej liczbie użytkowników łączących się jednocześnie serwer może wolniej odpowiadać, a co za tym idzie, wystąpi efekt dłuższego oczekiwania na aktualizację ceny - a w międzyczasie przedmiot może zostać już przez kogoś zamówiony.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez biblioteka » 4 mar 2015, o 17:09

slowdive1 napisał(a):Na drugi raz nie będziesz skąpić pojedynczego punktu. :- P
[/quote]
Pewnie nie będę, ale nie o to mi chodziło :)
biblioteka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 15:38

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez biblioteka » 4 mar 2015, o 17:10

admin napisał(a):Jakość połączenia użytkownika może mieć jakieś znaczenie ale istotniejsza jest w tym przypadku wydajność serwera. Przy większej liczbie użytkowników łączących się jednocześnie serwer może wolniej odpowiadać, a co za tym idzie, wystąpi efekt dłuższego oczekiwania na aktualizację ceny - a w międzyczasie przedmiot może zostać już przez kogoś zamówiony.

No i to jest wyjaśnienie. Dziękuję :)
biblioteka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 15:38

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez anna_maria » 7 mar 2015, o 20:50

Cieszę się, że wreszcie, ktoś dostrzegł fakt, że przedmioty zalegające na naszych profilach od ponad pół roku, nawet po 50 % obniżce nie są atrakcyjne dla pobierających i zmienił zasady.
Mam jednak inną sugestię: czy te nowe rabaty muszą być rozłożone w czasie? Np aby upolować rabat 50% za książkę wartą 300 punktów trzeba czekać 2,5 godziny. Nie lepiej byłoby np wprowadzić zasadę, że jeden losowy przedmiot jest dostępny za 50 % wartości np przez 30 minut i albo zdążysz, albo nie. Jeśli ktoś go pobierze, do promocji wchodzi następny przedmiot. Jeśli nikt się nie zdecyduje-wraca do starej ceny. Myślę, że w ten sposób "ruch w interesie" byłby większy:) Można by było upolować więcej przedmiotów w atrakcyjnych cenach w ciągu całego dnia.
I jeszcze jedno na koniec: wiem, że wszystkie przedmioty do promocji są losowo typowane, ale dziś w ciągu całego dnia zauważyłam, że jedne tam w ogóle nie trafiają, a inne pojawiają się kilka razy w tym samym dniu, np 3 razy w kolejce do promocji dziś był "Dziennik pisany nocą" Grudzińskiego.
anna_maria
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 23:00

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez gajga » 9 mar 2015, o 19:35

Faktycznie: "Dziennik pisany nocą" Grudzińskiego znowu się pojawiły w promowanych. To już chyba trzeci czy czwarty raz. Podobnie zresztą, jak medalion. Nikt nie pobiera mimo promocji :(
biblioteka napisał(a):Widzę, że w tym wyścigu po przecenione książki nie mam szans. Mam chyba za wolny internet. (

Miałam ten sam problem na podaju, dlatego nigdy nie mogłam uczestniczyć we Flash mob'ach. Jak u mnie wyświetliła się książka, to na podaju już była pobrana. To chyba urok internetu radiowego.
gajga
 
Posty: 152
Dołączył(a): 8 paź 2011, o 17:08

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez Niben » 9 mar 2015, o 20:07

Zgadzam się z tym co napisała anna_maria. I tak każdy czeka, aż przedmiot będzie najtańszy, więc można by podać określony czas, w którym będzie on kosztował -50%. Transakcje pójdą na pewno sprawniej i chętniej. Pomyślcie nad tym :) Ogólnie z tym "upoluj okazję" to nie głupi pomysł, choć można go ulepszyć :)
Niben
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 18:39

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez wazas » 9 mar 2015, o 22:00

A ja chciałam spytać - czy książki i inne przedmioty do przecen wybierane są drogą losowania? Jeśli tak, to jak to się dzieje, że cały czas losowane są te same przedmioty? Jest kilka tytułów, które pojawiają się kolejny już raz.
wazas
 
Posty: 177
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 20:28

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez Kolorowa » 9 mar 2015, o 22:27

Wydaje mi się, że cena przedmiotu oraz ilość osób, przez który przedmiot jest obserwowany to nie jedyne kryteria losowania.
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że osoby z mniejszą ilością wymian na koncie mają dużo większe szanse na obniżki cen.

Poza tym, to chyba niedługo przyjdzie nam czekać na takie dni, kolejka zapełni się tylko i wyłącznie przedmiotami, które losowane są regularnie, a i tak nikt ich nie zamawia.
I co wtedy? Albo ktoś się ulituje i je zamówi, żeby na ich miejsce mogły wskoczyć inne przedmioty, albo to całe losowanie i obniżki stracą sens.
Kolorowa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 26 cze 2014, o 06:23

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez admin » 10 mar 2015, o 10:20

No cóż, to prawda, że obecna forma przydzielania rabatów powoduje, że są one trudniej dostępne. Wynika to z obserwacji, że ułatwianie dostępu do rabatów nie jest korzystne dla rynku wymian.

Jeśli coś jest łatwe, przewidywalne i ogólnodostępne, to jednocześnie jest mniej warte. Teraz żeby zdobyć rabat na ciekawy przedmiot trzeba mieć więcej szczęścia lub poświęcić więcej czasu.

Postaram się żeby losowane przedmioty rzadziej się powtarzały.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron