Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez iamtheone » 25 lip 2012, o 19:29

Sprawa w istocie nie należy do łatwych ale myślę, że podstaw problemów trzeba upatrywać w tym przypadku na dwóch płaszczyznach. Są nią nastawieni tylko na chwilowy zysk niektórzy użytkownicy oraz zbyt duża wiara w koncepcje wolnego rynku. Jedno jest powiązane z drugim bardzo grubym węzłem. W związku z tym w mojej opinii jedynym sposobem na zaradzenie tej sytuacji jest wprowadzenie ograniczenia zmiany wyceny punktów. Użytkownik mógłby np tylko raz na dzień ustalić nowy kurs i nie byłoby problemu z przebijaniem. Ustalenie zbyt niskiego kursu (tak aby być pierwszym) powodowałoby nieopłacalność (na co pewnie niektórzy i tak się zdecydują, ale z czasem oni znikną). To ograniczyłoby niewidzialną rękę rynku, ale myślę ze wszystkie kryzysy ekonomiczne tego świata udowodniły w ostatnim czasie ze leseferystyczny model ekonomii się nie sprawdził i czas powrócić do idei bliższych Keynesowi:)
iamtheone
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lip 2012, o 18:03

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez admin » 25 lip 2012, o 21:02

Dyskusja zeszła chyba na zupełnie inne tory. Nie chcę absolutnie odbierać użytkownikom możliwości wolnego wyboru i decydowania o tym, za ile chcą sprzedać swoje punkty. Jeśli ktoś chce, może oddać swoje punkty nawet za darmo. Punkty są prywatną własnością użytkownika a powód takiej a nie innej wyceny nie jest moją sprawą. Chciałbym tylko, żeby wycena była decyzją podjętą "na zimno" a nie w wyniku licytacyjnej gorączki.

Jakimś rozwiązaniem byłoby wprowadzenie limitu wystawiania zleceń sprzedaży punktów dla użytkownika do np 1 na dzień. Innym rozwiązaniem, ku któremu bardziej się skłaniam, jest wprowadzenie stałej prowizji w punktach od każdego zlecenia. Przykładowo, za każde wystawione zlecenie pobierana będzie bezzwrotna prowizja w wysokości 5 punktów i, tak jak jest w tej chwili, 8% od wartości w PLN potrącane dopiero w momencie realizacji zlecenia.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez malenka773 » 29 lis 2012, o 12:07

admin napisał(a):Innym rozwiązaniem, ku któremu bardziej się skłaniam, jest wprowadzenie stałej prowizji w punktach od każdego zlecenia. Przykładowo, za każde wystawione zlecenie pobierana będzie bezzwrotna prowizja w wysokości 5 punktów i, tak jak jest w tej chwili, 8% od wartości w PLN potrącane dopiero w momencie realizacji zlecenia.


Moim zdaniem to jest trochę przesada, nie dość, że potrącane jest 8% kwoty to jeszcze 5pkt? To trochę wygląda tak jakby administracji zależało na coraz większym zarabianiu na użytkownikach, a nie na rozwiązaniu sytuacji z licytowaniem. Ale to oczywiście może być tylko moja subiektywna opinia.
malenka773
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 mar 2012, o 15:35

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez Ananka » 29 lis 2012, o 12:35

5 punktów to niedużo, a wprowadzone za każde wystawienie oferty na giełdzie na pewno pohamuje "zwierzęcy" umysł i włączy system myślenia nr 2: ten wolniejszy, racjonalny, ostrożny. Na razie można dowolnie pstrykać i bawić się tym narzędziem w najlepsze bez żadnych konsekwencji. Po wprowadzeniu 5 pkt opłaty nie odczujemy jej po kieszeni [jak te 8 PROCENT!] a będziemy działać z dystansem i rozwagą, zastanawiając się przed działaniem nad tym czy w ogóle wystawić i ile punktów .

Nie jest to wg mnie jakieś wielkie obciążenie, a faktycznie może być skutecznym pomysłem do uspokojenia owczego pędu ;p do swoistej regulacji. Póki co od pół roku cisza w temacie. Tak że nie ma się co przejmować taką bździną.
Ostatnio edytowano 1 gru 2012, o 16:02 przez Ananka, łącznie edytowano 1 raz
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez misha » 1 gru 2012, o 15:36

Jestem za... trzeba zrobić coś z tą giełdą.
misha
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 19:51

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez admin » 1 gru 2012, o 15:51

misha napisał(a):Jestem za...

Za wypowiedzią Ananki czy malenka773? :)

Może ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia odnośnie funkcjonowania giełdy? Podzielcie się nimi tutaj.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez susan » 1 gru 2012, o 17:25

Dlaczego prowizja jest tak wysoka?
susan
 
Posty: 110
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 20:09

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez admin » 1 gru 2012, o 19:03

Finta musi podzielić się prowizją pobieraną za sprzedaż punktów z integratorem płatności on-line. Z pobieranych 8% Fincie pozostaje 5,5%. To pozwoliło nam osiągnąć w listopadzie przychód ok. 25 zł (słownie dwadzieścia pięć złotych). To tylko niewielka część miesięcznych kosztów prowadzenia serwisu.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez misha » 1 gru 2012, o 20:27

admin napisał(a):
misha napisał(a):Jestem za...

Za wypowiedzią Ananki czy malenka773? :)

Może ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia odnośnie funkcjonowania giełdy? Podzielcie się nimi tutaj.


Za wypowiedzią Ananki. Wystawiam aktualnie ponad 1200 punktów, a co chwilę przebijają mnie oferty po 100 punktów - byle po niższym kursie szybciej dostać pieniądze za punkty. To męczące, bo mi samej również zależy na sprzedaży, ale przecież ciągłe obniżanie kursu jest bezsensu - tym bardziej, że o dziwo ceny książek wcale nie rosną. Dla tych, którzy pobierają książki jest to oczywiście zaleta, ja głównie oddaję i jako osoba często wystawiająca punkty na giełdzie widzę w tym coraz większy kłopot.
misha
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 19:51

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez delvet » 2 gru 2012, o 12:34

misha napisał(a): To męczące, bo mi samej również zależy na sprzedaży, ale przecież ciągłe obniżanie kursu jest bezsensu - tym bardziej, że o dziwo ceny książek wcale nie rosną. Dla tych, którzy pobierają książki jest to oczywiście zaleta, ja głównie oddaję i jako osoba często wystawiająca punkty na giełdzie widzę w tym coraz większy kłopot.


Pozwolę sobie zauważyć, że "Finta" jest platformą wymiany książek, filmów, gier i innych przedmiotów.
Ty, jak sama piszesz, jesteś nastawiona na konkretny handel swoimi przedmiotami.
Słoneczko, od tego są inne serwisy handlowe ogólnie znane.
Tam bez żadnych problemów wystawisz swoje przedmioty wyceniony na złotówki
i nie będziesz miała kłopotów dot. określania wartości punktowej, tylko od razu finansowej.
Odnośnie prowizji za sprzedaż punktów, to czy uważasz, że 4 zł od kwoty 50 zł to jest dużo?
Pozwalam sobie zauważyć, że czasy "czynu społecznego" już dawno minęły.
Obecnie mamy kapitalizm.
Dlaczego więc admin ma sam pokrywać wszystkie koszty utrzymania tego serwisu?
Ty jako osiągająca dochody z jego działalności też możesz, a nawet powinnaś, dołożyć swoją cegiełkę.
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron