Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez admin » 6 lut 2013, o 12:45

Kontynuując dyskusję na temat giełdy, pozwoliłem sobie zamieścić w tym wątku moją odpowiedź na maila od pewnego użytkownika Finty. Mail dotyczył sugestii zamknięcia giełdy lub "usztywnienia" kursu wymiany.

Moim zdaniem, z którym oczywiście nie wszyscy się zgadzają, wprowadzenie sztywnego "administracyjnego" kursu wymiany nie zmieni sytuacji. Nie wystarczy powiedzieć, że 100 punktów MA BYĆ warte 10 zł. Podobnie jak nie wystarczy nakazać, że 1 dolar amerykański ma być warty 2 zł albo 1 zł, żeby to stało się prawdą.

Nie zmieni sytuacji również zamknięcie giełdy. Co zrobi użytkownik, który w tej chwili wycenił swoje punkty po kursie 500 punktów = 30 zł, jeśli uniemożliwimy mu swobodną sprzedaż punktów? Być może wykorzysta je inaczej i zamówi coś. Pytanie tylko dlaczego mając wybór woli jednak te punkty sprzedać właśnie po takim kursie? Przyczyn może być kilka. Może gwałtownie potrzebuje pieniędzy i sprzedaje punkty ze stratą. Pewnie takie przypadki się zdarzają ale na pewno nie stanowią reguły. Głównym powodem wg mnie jest to, że sprzedając punkty nie widzi dla siebie lepszej alternatywy. Nie ma przedmiotu, który by go interesował lub cena jest za wysoka. A może sam sprzedał swoje przedmioty drogo i po prostu taki kurs jest dla niego najzwyczajniej w świecie opłacalny.

Co może zrobić administracja żeby poprawić sytuację na giełdzie? Może interwencyjnie skupować punkty wpływając w ten sposób na kurs. Może również poprawiać konkurencyjność rynku wymiany wprowadzając nowe atrakcyjne przedmioty. Może starać się przyciągnąć nowych użytkowników oferując im atrakcyjny serwis, który jest stale rozbudowywany i ulepszany. Ze swojej strony mogę zapewnić, że wszystkie te działania są podejmowane na miarę naszych możliwości.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez WyjatkowaRegula » 6 lut 2013, o 13:55

Moim zdanie wszystko idzie w dobrym kierunku, choć efektów jeszcze nie widać, bo minęło zbyt mało czasu. W sklepie finty pojawiają się nowe ciekawe książki, które wiele osób już zamówiło. Ponadto należy pamiętać, że na obniżenie kursu wpływają sami użytkownicy i to od nich zależy kurs. Widocznie części osób opłaca się sprzedawanie punktów coraz taniej. Mam nadzieję że niedługo sytuacja się ustabilizuje :)
WyjatkowaRegula
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 08:13

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez Ananka » 30 lis 2013, o 23:09

Fajna akcja dziś była na giełdzie, aż sobie odnotowałam. Powiadomiono mnie, że zarobiłam osiem groszy. Wchodzę na Giełdę, patrzę i faktycznie - ktoś chyba sprawdzał jak Giełda działa i... BARDZO DOBRZE! Może się do niej bardziej przekona :) Współcześnie taka sytuacja ma sens, gdyż przelewy online już chyba w każdym banku są bezpłatne i niczego nie tracimy. Trudno mi sobie jednak wyobrazić, że zamawiający ten 1 punkt faktycznie go potrzebował akurat w takiej ilości do zakupu jakiejś książki. Zobaczcie jak ważny wówczas byłby to finciak. Mega total znaczący, prawda? :) Na wagę złota, można by rzec. :)
Załączniki
1.jpg
1.jpg (35.95 KiB) Przeglądane 10069 razy
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez robur » 1 gru 2013, o 10:22

Gratuluję :)
robur
 
Posty: 42
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 19:29

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez anka7771 » 9 cze 2014, o 12:48

Witam !!
Doświadczyłam dzisiaj również "komicznej' sprzedaży punktów w ilości 1 słownie: JEDEN pkt za 8 groszy :))
Wstawiłam do sprzedaży 400 pkt po 0,0875 zł i figurowały jako pierwsze do sprzedaży . Punkty zniknęły , "transakcja w realizacji" taka była informacja. Po około 2 godzinach otrzymałam informację o sprzedaży JEDNEGO PUNKTU :))) W międzyczasie zostało sprzedane 600 pkt po 0,0878 zł /1 pkt .
Gratuluję sprytu , przypuszczam, ze zostałam zablokowana ... ale w jaki sposób ??? Może mi ktoś podpowie ??
Skwituje to jednym zdaniem , tym sposobem i innymi podobnymi Finta traci na wiarygodności .
Pozdrawiam :))
anka7771
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 16:49

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez Ananka » 9 cze 2014, o 16:26

nie no, czytałam tu, że transakcja czeka jakiś długi czas na potwierdzenie (i potem często się okazuje, że nici z tego zamówienia :P ). Sama się nieco złościłam jak często moje punkty znikały, ja się napalałam na zarobek :mrgreen: a tu nici, bo z powrotem trafiały na giełdę; podczas gdy można było kupić w międzyczasie punkty czyjeś, droższe. To taka zasada tutaj i admin mówił, że system zabiera te punkty, które ktoś chce kupić i je blokuje, a że potem wracają... No ja się na tym nie znam dokładnie, ale już admin pisał, ze tak to wygląda.
I ja też miałam kiedyś kupno 1 pkt za 8 groszy. :) Ktoś sprawdza jak się kupuje, by nie być oszukanym może? A że wszystko przebiega u admina OK, to pewnie potem już ten ktoś kupi dużą liczbę punktów, właściwą. :)

Mnie to bardziej ciekawi, że giełda nadal po pół roku jest a nie że punkty są automatycznie skupowane po 0,9 zł. Myślałam, że jakoś tak to będzie.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez anka7771 » 9 cze 2014, o 17:20

Witaj Ananko!
" To taka zasada tutaj i admin mówił, że system zabiera te punkty, które ktoś chce kupić i je blokuje, a że potem wracają... "
Zgodziła bym się z tym co piszesz ale w takim przypadku powinny wrócić wszystkie punkty. Ktoś pobrał ten jeden pkt , nie ulega wątpliwości , i o ten punkt mi nie chodzi .
Zdziwiła mnie ta sytuacja :)
Giełda jak to giełda rządzi się swoimi prawami popytu i podaży i pewnie tak już zostanie - wolny rynek , no i mamy jeszcze możliwość pożyczenia punktów ;)
Pozdrawiam :!:
anka7771
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 16:49

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez admin » 9 cze 2014, o 20:37

Czasami zdarzają się również sytuacje, że kupujący wycofuje się z kupna punktów nie potwierdzając płatności w swoim banku. W takiej sytuacji zablokowane punkty wracają na giełdę dopiero po godzinie od rozpoczęcia procesu płatności. W tym czasie inny kupujący mógł zakupić punkty, które przesunęły się na początek kolejki.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez anka7771 » 9 cze 2014, o 21:03

Dziękuję za wyjaśnienie , ale nadal jest dla mnie niezrozumiała sprzedaż jednego punktu.
Pozdrawiam :)
anka7771
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 16:49

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez Lucy » 31 mar 2016, o 11:10

Sprzedałam punkty 24 -go .Kiedy mogę się spodziewać pieniędzy na koncie ?
Lucy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 14:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron