Zmiana Regulaminu serwisu

Zmiana Regulaminu serwisu

Postprzez admin » 29 lis 2011, o 15:16

Dzisiaj, tj 29.11.2011 zmianie uległ Regulamin serwisu finta.pl. Zmiana dotyczy przede wszystkim wprowadzenia "podatku" od transakcji wymiany, o czym traktuje artykuł 5 Regulaminu

Z góry chciałbym zapewnić, że nie chodzi tutaj o wprowadznie jakichkolwiek opłat za używanie serwisu. Finta pozostaje serwisem bezpłatnym w całym dotychczasowym zakresie.

Podatek jest swojego rodzaju prowizją za wymianę (wyliczaną w punktach) potrącaną od wartości na jaką wyceniony był przedmiot w momencie zawierania transakcji. Wprowadzone zostały trzy "stawki podatkowe": 10%, 5% i 0%. Do każdegp nowo zarejestrowanego użytkownika przypisywana jest stawka podatkowa w wysokości 10%. Jeśli użytkownik zweryfikuje swoje dane osobowe jego stawka podatkowa obniżana jest do wartości 5%. Istnieje również możliwość całkowitego zwolnienia z obowiązku podatkowego (wartość stawki podatkowej 0%) dla każdego użytkownika, którego suma wartości oddanych przez niego przedmiotów przekroczy 25 000 punktów.

Wszyscy użytkownicy zarejestrowani przed zmianą regulaminu zostają dożywotnio zwolnieni z obowiazku podatkowego - ich próg podatkowy wynosi 0%.

Poniżej krótki opis mechanizmu opodatkowania transakcji wymiany.

Użytkownik A przypisany do 10-cio procentowej stawki podatkowej wystawia do wymiany książkę wycenioną na 100 punktów. Książka zostaje zamówiona i jej odbiór potwierdzony. Na konto użytkownika A wpływa 90 punktów po potrąceniu 10% podatku czyli 10 punktów.

Na koniec jeszcze parę słów wyjaśnienia powodów "opodatkowania". Chodzi mianowicie o zabezpieczenie źródła finansowania programu partnerskiego, który po cichu wystartował o czym więcej już nie długo.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Zmiana Regulaminu serwisu

Postprzez nutinka » 4 gru 2011, o 11:05

Pytanie mam odnośnie podatku. Jako zarejestrowana przed zmianą regulaminu mam być zwolniona z tegoż podatku, a przy wystawianiu i edycji książek podatek mi nalicza. Czy to tylko tymczasowo, może mechanizm nie działa automatycznie, czy też tu jest jakiś haczyk? Proszę o wyjaśnienie. :)
nutinka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 16:05

Re: Zmiana Regulaminu serwisu

Postprzez admin » 4 gru 2011, o 18:23

To był oczywiście "błąd systemu" (wystąpił tylko w przypadku Nutinki), który już został poprawiony. Dla jasności jeszcze raz informuję, że osoby zarejestrowane przed 29.11.2011 są zwolnione z podatku.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Zmiana Regulaminu serwisu

Postprzez nutinka » 4 gru 2011, o 18:29

Dziękuję za wyjaśnienie sytuacji. :) Wygląda na to, że system potraktował mnie wyjątkowo. ;)
nutinka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 16:05


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron