Nowa formuła działania serwisu

Nowa formuła działania serwisu

Postprzez admin » 2 paź 2017, o 10:26

Drodzy Użytkownicy, chciałbym przedyskutować z Wami pomysł na nową formułę funkcjoniwania serwisu. Z góry zaznaczam, że nowa formuła ma stanowić wyłącznie dodatkową opcję i nie zmienia dotychczasowych zasad.

Chodzi o coś w rodzaju dropshippingu lub też programu Fulfillment By Amazon (FBA) i wygląda mniej więcej tak:

  1. Użytkownik pakuje swoje książki i jedną przesyłką wysyła do Operatora Finty.
  2. Operator Finty dodaje książki do konta Użytkownika wpisując tytuł, autora, opis, itd i ewentualnie zdjęcie okładki. Operator Finty określa również stan książki.
  3. W pozycjach dodanych przez Operatora Finty Użytkownik może ustawić jedynie cenę podstawową (w punktach), nie może natomiast zmienić tytułu, autora, opisu, stanu książki itd.
  4. Do ceny podstawowej (określonej przez Użytkownika) dodawana jest cena wysyłki okreslona przez Operatora (np 50 pkt). Całkowita cena dla kupującego składa się więc z ceny podstawowej (określonej przez Użytkownika) powiększonej o cenę wysyłki (określoną przez Operatora).
  5. Dopóki Użytkownik nie określi ceny, książka nie jest dostępna do wymiany.
  6. Jeśli książka zostanie przez kogoś zamówiona, to Operator Finty pakuje ją i wysyła pod wskazany adres. Punkty za książkę (cena podstawowa określona przez Użytkownika) wpływa na konto Użytkownika od razu po zamówieniu, bez konieczności czekania na potwierdzenie odbioru, jak ma to miejsce w przypadku książki wystawionej w "typowy" sposób
  7. Po minięciu 90 dni od dodania książki do konta Użytkownika, Użytkownik może przedłużyć jej dostępność wpłacając określoną liczbę punktów (np 1 pkt za 1 dzień) a jeśli tego nie zrobi, książka jest wycofywana z wymiany i przekazywana jednej z określonych przez operatora Finty instytucji pożytku publicznego (np biblioteka, dom opieki, itp).

Pomysł jest wynikiem kilkuletniej obserwacji problemów, z którymi mierzą się użytkownicy Finty. Główne zalety takiej formuły to:

  • znaczne obniżenie kosztów wysyłki ponoszonych przez użytkowników
  • oszczędność czasu w związku z przeniesieniem całego procesu logistycznego na Operatora
  • szybsza dostępność punktów - nie trzeba czekać na potwierdzenie odbioru

Zapraszam do dyskusji. Mam nadzieję, że razem uda się dopracować szczegóły nowej formuły.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Nowa formuła działania serwisu

Postprzez susan » 3 paź 2017, o 12:31

Pomysł może ciekawy,ale nie skorzystam z takiej opcji.Książki mam powystawiane w różnych miejscach,nie tylko na Fincie.
susan
 
Posty: 110
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 20:09

Re: Nowa formuła działania serwisu

Postprzez admin » 3 paź 2017, o 13:38

A gdybyśmy udostępnili możliwość wycofania książki przez właściciela po cenie wysyłki określonej przez Operatora Finty (przykładowe 50 pkt) z możliwością podania dowolnego adresu, na który ma zostać przesłana? Jeśli właściciel wystawia tę samą książkę w różnych miejscach, np. na Allegro, i powiedzmy, że ktoś ją kupi właśnie na Allegro, to wtedy mogę wycofać książkę z Finty (płacąc 50 pkt) podając jednocześnie adres kupującego na Allegro. Formuła działa w ten sam sposób. Nadal nie muszę sam(a) organizować wysyłki ponieważ zrobi to za mnie Operator Finty. Książka fizycznie znajduje się u Operatora Finty więc oszczędzam miejsce na półkach. A ryzyko? No cóż, książka może się nie sprzedać w założonym czasie i wtedy trzeba będzie ponieść jakieś koszty lub oddać książkę do biblioteki (i również wyręczy mnie w tym Operator Finty).
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Nowa formuła działania serwisu

Postprzez bmz1 » 12 sty 2018, o 15:19

Pomysł wydaje mi się fajny, jednak ja nie skorzystam raczej, bo mam gdzie przechowywać, a jednak często książki schodzą mi dużo po 90 dniach od ich umieszczenia w serwisie. Skorzystać mogą osoby, które mają na wymianę nowe, chodliwe tytuły:)
bmz1
 
Posty: 94
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 05:12

Re: Nowa formuła działania serwisu

Postprzez nanana » 24 sty 2018, o 21:57

Dla mnie osobiście pomysł nietrafiony. Książki wymieniam i sprzedaję na kilku portalach. Czasem chwilę po wystawieniu je wycofuję, bo dogadam się z kimś gdzieś indziej.
nanana
 
Posty: 29
Dołączył(a): 23 cze 2016, o 19:31

Re: Nowa formuła działania serwisu

Postprzez daro » 31 sty 2018, o 09:52

Patrząc na marazm ogarniający fintę jestem za: odpadają wysokie koszty przesyłki poleconym, punkty wpływają szybciej na konto, a jak książka nie zejdzie - to operator przekaże ją tam, gdzie się przyda, a nie będzie zalegać mi na półce, bo na makulaturę wyrzucić jakoś nie mam sumienia.
Generalnie trzeba wprowadzić do finty coś co ją rozrusza, bo inaczej wróżę niedługi upadek, jak to już w przeszłości z podobnymi portalami bywało.
daro
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 mar 2014, o 17:58


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron